Semifinále je vybojováno

09.09.2014 22:04

 

Základní část skončila a nás čekalo čtvrtfinále. Soupeřem nám nebyl nikdo jiný než oblíbený Radotín. Letos opět celkem silný na pálce a především s Jardou Breníkem na prkně.

Co si pamatuju, potkali jsme se s Radotínem za posledních pět let celkem čtyřikrát. V roce 2010 jsme se v semifinále odrazily k titulu, když jsme Radotín porazili 3:1 na zápasy. O rok později jsme s nimi nehráli, ale 2012 se naše cesty střetly už ve čtvrtfinále, opět postupujeme my a dokráčíme až do finále, kde nestačíme na Spectru. Loni jsme se s Radotínskými setkali opět v semifinále a opět jsme je porazili 3:1 na zápasy a opět jsme se tak odrazili k titulu. Letos to bylo čtvrtfinále. Co to znamená, si udělejte obrázek sami.

Radotínský SK – SC 80 Chomutov 0:5

První zápas v Radotíně. Klasicky se hraje někdy večer. Jasnou dominanci ukazují nadhazovači. Breník strike outuje koho může, my se na mety sice dostáváme, ale nestahujeme. Klasika. Luboš sice na strike outy nic moc (mám dojem, že pouze 7), ale zase téměř nikoho nepouští na mety. Takže vlastně dobrý.

Tři směny se hraje 0:0. Ve trojce ještě zahrozil Matěj Fridrich dvoumetrovým skorohomerunem, ale bod jsme nedotáhli. Nezby moc nepálil, Mára v mřížce jenom švihal a Venca dostával spíš úmyslné mety zdarma. Tak to na sebe vzal Kuba Petřík a homerunem vlastně rozhodl. V páté směně jsme se ještě splašili a přidáváme po čtyřech bodech díky odpalům Jardy Lhotáka a opět Kuby.

SC 80 Chomutov – Radotínský SK 5:4

Zápas ve stylu povolit-přitáhnout. A taky důkaz proč je důležité míti svobodu. Tedy vlastně Svobodu. Ale i toho Luboše.

Hosté jdou hned v první směně do vedení po našich menších chybách. My tedy v poli moc nezáříme. Balóny sbíráme většinou napodruhé. Vzadu Matěj spíše vyráží. Další bod ale pole (spíš Luboš) už nedovolí. No ale na pálce se nám nedaří. Radotín tentokrát nasadil Čučku a ten dobrý výkonem dovolil maximálně naše odpaly na lidi.

V šesté směně to Venca vyžene. Je vyrovnáno.

Víc se už nestihne, tak si dáme tie-break. A ještě jeden. A ještě jeden. Radotín stáhl jeden bod, tak my taky. Radotín stáhl dva body. My to zvládneme taky. Radotín nestáhl nic, ale nám se to daří. Poslední (desátou!!) směnu začínáme s Vencou na dvojce. Nezby úmyslná meta zdarma. Pinda ulejvá, out na jedna. Mařena další úmyslná meta zdarma. No a na plné mety s jedním outem pokládá Kuba Petřík squeeze. Vyhrálo se.

Nedej bože, kdyby se musel hrát ještě jeden zápas.

Semifinále s Brodem

Semifinálovou sérii budeme hrát s Havlíčkovým Brodem. Letos jednoznačně nejlepší tým ligy. Zatím jsme od nich dostali jenom čočku. V semifinále jsme se potkali už v roce 2011. Tenkrát jsme tekli 0:2, ale podařilo se nám v Brodě sérii otočit. Uvidíme co letos, sranda to nebude.  

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013