SC 80 Beavers Chomutov : Hroši Havlíčkův Brod – 8 : 2 a 1 : 0

16.04.2011 21:49

 A už to začalo. Skončila pětiměsíční zimní příprava a chomutovští softbalisté Beavers se představili svým příznivcům opět v extralize. Prvními utkáními se rozjel dlouhý extraligový kolotoč nejvyšší soutěže ČSA mužů. Do Chomutova přijeli v sobotu 16. dubna softbalisté z Vysočiny – Hroši Havlíčkův Brod. Před utkáním člověk zaslechne mnohé a tak byla slyšet slova o tom, že Hroši přijeli s odhodláním zvítězit alespoň v jednom zápase ze sobotního dvojutkání. Ve 14:00 nastoupila obě mužstva na antuku v softbalovém areálu u ZŠ Akademika Heyrovského a již pouhým pohledem bylo vidět, že v mužstvu Chomutova se k utkání vedle zkušených hráčů připravují i mladí, kteří si o místo na soupisce řekli svými výkony na nedávném Memoriálu Radka Štěpánka v Praze, který “BOBŘI” vyhráli.

     Na začátek si do nadhazovacího kruhu stoupl zkušený Luboš Vrbenský a mužstvo všechny obranné činnosti v první směně zvládlo na výbornou a hned v dohrávce směny v útoku úřadovali chomutovští pálkaři, kteří svými čtyřmi body v první směně přesvědčili softbalisty z Havlíčkova Brodu, že se Chomutov v zimě připravil velice dobře. V průběhu utkání potom score ve prospěch Beavers jen narůstalo. V páté směně byli Beavers jen krůček od toho, že by rozhodčí ukončili utkání předčasně tzv. rozdílem. Chyběl tomu jediný bod. Ale nepodařilo se ho udělat. Naopak se podařilo zabodovat Hrochům. Po sedmé směně se na světelné tabuli objevil  konečný výsledek zahajovacího utkání letošní extraligy 8 : 2 a v týmu byla spokojenost. Svůj díl na úspěchu mužstva měl i druhý z tria nadhazovačů Jaroslav Mikulec, který v polovině utkání vystřídal Luboše Vrbenského.

     Tak jak bylo “pohodové” první utkání, ve kterém od samého začátku tahali Beavers za delší konec, tak druhé utkání od 16:00  bylo napínavé a vyrovnané až do posledních okamžiků. Na nadhoz u hostů nastoupil reprezentační nadhazovač Jaroslav Müller, kterému se dařilo držet “na uzdě” chomutovské pálkaře. Totéž se dařilo chomutovskému Jaroslavu Mikulcovi a navíc obrany obou týmů hrály velice pozorně. Směna střídala směnu a na ukazateli score byl stále stav 0:0, který se neměnil až do sedmé směny. Nezměnil se ani po sedmém útoku havlíčkobrodských a utkání dohrávali Beavers. Už to vypadalo, že se bude rozhodovat v tiebreaku – v nastavené osmé směně. Najednou se ale pálkařům podařilo několik zdařilých odpalů a jedním rozhodujícím hitem stáhnout běžce a získat vítězný bod. 

 V neděli 17. dubna hrají v Chomutově softbalisté z Moravy – SNAILS Kunovice.

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013