PRVOMÁJOVÉ EXTRALIGOVÉ BODY BEAVERS.

03.05.2012 11:31

Ve čtyřech dnech odehráli chomutovští extraligoví softbalisté šest náročných utkání. K těm prvním dvěma zajížděli až na Moravu k Uherskému Hradišti, kde se v sobotu utkali s týmem SNAILS KUNOVICE ve dvou utkáních. Do sestavy BEAVERS se vrátil rekonvalescent Lubomír Vrbenský na post nadhazovače a s ním ve dvojici v obraně nastoupil zkušený zadák Jan Přibyl.... Hrající kauč chomutovských musel nahradit zraněného zadáka Jakuba Vrbu, který laboruje se zdravotní indispozicí bolestivého pravého ramene. Hned v prvním utkání bylo vidět, že přítomnost Luboše Vrbenského v nadhazovacím kruhu mužstvo velice potřebovalo a výsledek prvního utkání 10 : 1 pro Beavers to jenom potvrdil. Ještě přesvědčivější potom bylo vítězství Beavers hned v následujícím utkání, které “Bobři” vyhráli vysoko 19 : 3 a zapsali si tak do extraligové tabulky plný počet možných sobotních bodů.
Po dvou utkáních v Kunovicích následoval přesun mužstva na Vysočinu, kde Beavers čekala dvě utkání s havlíčkobrodskými HROCHY. S účastí Luboše Vrbenského mužstvo ale nemohlo počítat, protože se musel přesunout rovnou do Chomutova a nastoupit do svého pracovního grafikonu. Prostě Beavers nejsou profesionálové a někteří z nich (jako právě chomutovský nadhazovač) pracují i v nepřetržitých provozech. Bez Vrbenského a dalších zraněných (Mikulec a Malý – nadhazovači, Vrba – zadák...) dostali příležitost mladí junioři, ale zkušený tým HROŠI HAVLÍČKŮV BROD byl prostě nad jejich síly a Beavers soupeři podlehli 9 : 0 a 11 : 1 v pěti směnách.
Jen jediný den odpočinku, pondělí – a hned v první májový den měla extraliga pokračování. Tentokrát hráli BEAVERS na svém domácím hřišti v Chomutově, kde se utkali od 13:00 a od 14:30 s mužstvem SLAVIA VŠ PLZEŇ SOFTBALL v přímém poledním slunci. Do úterního utkání opět nastoupila dvojice Vrbenský – Přibyl a Beavers hned v prvním utkání předvedli divákům i soupeři, že jsou zkušeným mužstvem. Hned v prvním útoku bodovali a soupeře potom “rozebrali” ve druhé směně, kdy konto plzeňských softbalistů zatížili dalšími šesti body. Utkání skončilo jasným vítězstvím Beavers již po hodině po páté směně 7 : 0 a domácí předváděli nejen dobrou hru v útoku – na pálce, ale také v obraně, když za celé utkání soupeř pouze jedinkrát obsadil 1. metu.
Druhé utkání již mělo dramatičtější průběh. Soupeř vystřídal nadhazovače a na chomutovské “Bobry” se také “vytáhl” bývalý chomutovský Matěj Abrahám, který v současnosti hraje za tým z Plzně. Nejenže zahrál ve 2. směně homerun a sólově bodoval, ale ještě jeden bod získal ve směně šesté. V utkání předvedl svou pálkařskou zdatnost chomutovský reprezentant Václav Svoboda, který hned v 1. směně poslal svůj odpal “až za plot” a dvoubodovým homerunem začali Beavers své druhé úterní utkání. Po celých sedm směn hrály oba týmy velice obětavě v obraně a dařilo se jim pochytat zdařilé odpaly pálkařů soupeře a tak výsledek nebyl až do samotného závěru pro nikoho jistotou. Nakonec ale BEAVERS utkání zakončili svým těsným vítězstvím a výsledkem 3 : 2 a mohou se těšit na to, že až do 12. května se mohou v klidu připravovat na další extraligové boje.
V sobotu 12. května se v Chomutově BEAVERS utkají ve dvou utkáních s týmem TEMPO PRAHA a v neděli bude v Chomutově jejich soupeřem RADOTÍNSKÝ SK RADOTÍN také ve dvojutkání.
O nadcházejícím víkendu má extraliga pauzu, protože v Pardubicích probíhá ostrá příprava reprezentace od pátku 4.5. až do neděle 6.5. Na turnaji FASTPITCH CHALLENGE 2012 se výběr hlavního trenéra Tomáše Kusého utká ve třech dnech v šesti utkáních s úřadujícími Mistry Evropy – s týmem Dánska a ve výběru nebude chybět ani Jiří Nezbeda z Chomutova.
Ale ani trávník hřiště v Chomutově si o následujícím víkendu neodpočine. Do Chomutova přijedou kadeti (starší žáci) a v sobotu a neděli (5.5. a 6.5.) proběhne kadetský ligový turnaj. Na tomto turnaji nebudou kadeti BEAVERS samozřejmě chybět.
ALE ANI MICROBEAVERS NEZAHÁLELI.
Zatím co se v úterý na chomutovském hřišti u ZŠ v Heyrovského ulici odehrával softbalový souboj mužů Beavers a Plzně, ti nejmenší chomutovští softbalisté MICROBEAVERS odjeli se svými trenéry na turnaj Tee Ballové extraligy do středočeského Kladna. Jsou nejmladším mužstvem v České republice, většina z nich ještě ani nechodí do školy, ale hrají s obrovským nadšením a elánem. A to je ta největší deviza tohoto kolektivu, výsledky nejsou vůbec důležité a oba trenéři Martin Chmelík a Jan Nahodil za jejich vedení zasluhují obdiv zrovna tak jako rodiče dětí, kteří s nimi jejich první sportovní krůčky prožívají.

Josef GRIML

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013