Perný víkend v Chomutově.

20.04.2015 23:01

Chomutov - Všechno začalo v sobotu brzy ráno. Do softbalového areálu Beavers u ZŠ Akademika Heyrovského přijelo osm týmů mladých softbalistů. Právě v Chomutově začala sezona těm, kteří jsou ve skupině 2. ligy T Ballu ČSA. Chomutovští Beavers byli pořadateli prvního letošního turnaje nejmladší softbalové generace. Až z Moravy přijeli mladí softbalisté z Kunovic, z Vysočiny Hroši z Havlíčkova Brodu, Spektrum Praha, tři týmy softbalového klubu Joudrs z pražských Bohnic a dva týmy chomutovských Beavers.

beavers 204

T Ballová liga ČSA

Hrací program byl velice naplněný a utkání střídalo utkání. Nejprve proběhla vzájemná střetnutí ve skupinách a podle postupového klíče se ve druhé části turnaje bojovalo o umístění a o první body do tabulky 2. České T Ballové ligy.

Na turnaji se v dobré formě představili domácí Bobříci. Ti vůbec nejmladší se jmenují Severní Hvězdy a po dobrém výkonu obsadili 5. místo. Ti o maličko starší, tedy Microbeavers, se probojovali až do závěrečného finále, ve kterém nakonec podlehli těsně 10 : 11 favorizovanému týmu Snails Kunovice. Mladí Bobříci si tak vybojovali prvních 10 ligových bodů a jejich výkon všechny moc potěšil.


Coachballový turnaj

Na nejmladší softbalisty potom čekal v neděli otevřený turnaj v Coachballu, který opět připravili chomutovští softbaloví nadšenci, jež se starají o výchovu nejmladší generace. Tohoto turnaje se zúčastnilo sedm mužstev, ta odehrála celkem 21 utkání systémem každý s každým. Mezi účastníky byly domácí Severní Hvězdy, Microbeavers, Piranhas z Berouna, Joudrs Praha, Hroši z Havlíčkova Brodu a softbalisté z Ostrova nad Ohří a Rakovníka.

A opět bylo nač se dívat. Obě připravená softbalová hřiště skýtala pěknou podívanou na sportovní nadšení mladých softbalistů. Početné publikum softbalový potěr mohutně povzbuzovalo, rodiče a přátelé malým hráčům drželi palce a velikou radost měli z výkonů obou týmů domácích Beavers nejen trenéři, ale i všichni chomutovští diváci. Malým Bobříkům se velice dařilo. Mužstvo mladších do 10 let (U 10) obsadilo pěkné 4. místo a starší Beavers do 11 let (U 11) turnaj právem vyhráli, když všechny své soupeře postupně porazili. Havlíčkův Brod (11:3), Joudrs Praha (10:3), mladší Beavers U 10 (13:1), Rakovník (10:8), Beroun (12:1) a Ostrov nad Ohří (13:3).

Josef Griml


Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013