PRVNÍ SEMIFINÁLE ZVLÁDLI LÉPE BEAVERS.

14.09.2014 22:30

K prvnímu semifinálovému utkání záverečné play off letošní nejvyšší české softbalové extraligy mužů přijeli do Chomutova HIPPOS z Vysočiny. HROŠI z Havlíčkova Brodu přijeli do Chomutova s velkými ambicemi. Vždyť letos byli v základní části extraligy nejlepším mužským softbalovým týmem a do letošní play off nastupovali z 1. místa. V základní části porazili HROŠI hned čtyřikrát chomutovské BOBRY a tak z tohoto pohledu vstupovali HROŠI do 1. semifinálového utkání v roli favorita.

     Chomutovští BEAVERS nastoupili jak se zkušenými hráči, tak do sestavy zařadili také svoje juniory – Jakuba Petříka, Marka Malého, Ondřeje Musila a Václava Šrétra. Hrající trenér Jakub Vrba postavil na post nadhazovače zkušeného Lubomíra Vrbenského, který opět v utkání prokázal svoje kvality a čtrnáctkrát nedal soupeřově pálkařům šanci na odpal. Na postu zadáka (catchera) nastoupil coach Jakub Vrba. Soupeř zařadil do své sestavy hned dva nadhazovače z Nového Zélandu, kteří v extralize dělali „těžkou hlavu“ mnoha soupeřům. Na první semifinálové utkání postavili Havlíčkobrodští novozélandského nadhazovače Cambella Gibsona a ten se blýsknul několika pěknými a těžkými nadhozy.

     Hned v 1. směně Hroši bodovali v prvním útoku, když Karel Kadečka svým zdařilým odpalem stáhnul na domácí metu svého běžce. Ale chomutovští v dohrávce této směny hned kontrovali. Jakub Petřík propaluje vnitřní pole a Jiří Nezbeda vyrovnává na 1 : 1 a potom následuje „opatrná“ 2. směna bez bodů. V útoku ve 3. směně se daří homerun Tomáši Jelínkovi z Havlíčkova Brodu a HIPPOS z Vysočiny jdou do vedení -  vedou o jeden bod.

     Vrásky na čele udělali hosté chomutovským ve 4. směně, když se jim po chybě obrany BEAVERS podařilo uhrát hned dva body a 4. směna se uzavírala stavem 1 : 4 ve prospěch soupeře.

     Stav ve prospěch BEAVERS se podstatně měnil až v 5. směně. Soupeři se sice podařilo jednou scorovat a chomutovští šli tedy do útoku s nepříznivým stavem 1 : 5 ale dohrávka 5. směny razantním způsobem změnila stav utkání. Nejprve Jiří Nezbeda svým dvoumetovým odpalem stáhl domů Jakuba Vrbu a Marek Malý umožnil scorovat Jiřímu Nezbedovi, který svým bravurním skluzem potěšil diváky. Stav 3 : 5 se ale při útoku BEAVERS dále měnil. Po dvoumetovém odpalu „ranaře“ Václava Svobody dobíhá Marek Malý a Václav Svoboda dobíhá po jednometovém odpalu Petra Pěničky.     Je vyrovnáno. BEAVERS mají sice na svém kontě dva auty, ale do pálkařského boxu nastupuje Jakub Petřík, který pečlivě sleduje signál kouče Jana Přibyla. Jakub Petřík perfektně zvládá jednometový odpal  a ze 3. mety dobíhá Petr Pěnička a stav utkání se otáčí ve prospěch BEAVERS. Na tabuli je tedy stav 6 : 5 ve prospěch BEAVERS, kteří ve dvou následujících směnách nedovolí soupeři scorovat. Nadhazovač Lubomír Vrbenský „zařadil nejvyšší rychlost“ a pálkařům soupeře nadělal mnoho starostí. Je dobojováno. První semifinálové utkání, s velice dobrým soupeřem, se podařilo vyhrát, ale v neděli se hraje odveta…

     Semifinále se hraje na tři vítězství a tak lze pouze konstatovat, že BEAVERS udělali první úspěšný krok.

JG

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013