První ligový víkend nevyšel podle představ

29.04.2014 10:35

První ligový víkend nevyšel podle představ

Co si budeme nalhávat. To že budeme mít po prvním víkendu bilanci 1:3, by se dalo v nejhorších představách předpovídat. Ale to, že naše skóre po sobotě bude 0:20, to asi nepředpovídal nikdo. A podle toho panovala i nálada. Loni jsme sice začínali víkend bilancí 3:1, ale předloni jsme dokonce rupli ve všech čtyřech zápasech. Tudíž se vlastně o náš nejhorší první víkend nehodlá. Je potřeba brát pozitiva.

Často se říká, že výsledek je jenom číslo a důležitá je předvedená hra. Když se zblízka podíváme na ní, zjistíme, že to také nebyla žádná sláva. Především v sobotu chybujeme, kde to jde a zvlášť zadní pole nemůže mít čisté svědomí. Neděle již byla z našeho pohledu o hodně lepší.

Teď před sebou máme dvojzápas s Plzní, kde by se nám velmi hodily dvě jasné výhry.

 

 

 

SC 80 Chomutov – Hroši Havlíčkův Brod 0:9

Do utkání nevstupujeme podle představ. Hned v první směně se vedení ujali hostující Hroši díky pálkařskému umu Kadečky a Justa. Sice jsme nastoupili od začátku s Lubošem Vrbenským na prkně, ale ani on nebyl pro havlíčkobrodské pálkaře překážkou. Vrbenského tak po pár směnách nahradil Marek Malý. Navíc postupně chybujeme především v zadním poli a zápas tak byl ukončen již po pěti směnách. Jediný náš hit dal nesmrtelný Jaroslav Lhoták.

SC 80 Chomutov – Hroši Havlíčkův Brod 0:11

Zápas jako přes kopírák. Začínáme opět s Lubošem, ale Hroši jej opět nezadržitelně rozpalují a tak jej střídá Mařena. Opět. Nezvykle mnohokrát chybujeme. Opět. Zápas je tak předčasně ukončen. Opět. Tentokrát je rozdíl jedenáctibodový. Oba zápasy za hosty házel Jaroslav Müller a nedovolil nám ani bod.

SC 80 Chomutov – Žraloci Ledenice 8:0

V neděli jsme se lehce oklepali a do zápasů jsme (snad) vstoupili s čistou hlavou. Do prvního zápasu jdeme zase s Lubošem. Chytá Honza Řápek. Luboš dovolil hráčům z jihu Čech dostat pouze jednou na metu, jinak zaznamenal třináct strike-outů. Naopak Chomutov se na pálce oklepal a na Jana Borovku se několikrát trefujeme. V páté směně zápas ukončuje dvoubodovým walk-off homerunem Jirka Nezbeda.

SC 80 Chomutov – Žraloci Ledenice 6:7

Po prvním zápase došlo k změnám u obou týmů. Žraloci nasazují na prkno svou jedničku Petra Frejlacha a ten dlouho držel Chomutov na uzdě. Naopak start se nevydařil našemu nadhazovači Marku Malému, kterému chytal Kuba Vrba. Ledenice se tak dostali do vedení o sedm bodů. Pak ovšem začala stíhací jízda Chomutova. Mařena už nedovolil ani bod, naopak my postupně odkrajujeme bod po bodu. V dohrávce zápasu za stavu 6:7 je Kuba Vrba bez outu na třetí metě, ale ani Venca Svoboda ani Mařena jej nedokážou stáhnout. Kuba byl navíc out po těsné akci na domácí metě. Rozhodčí hlásí out, ale Kuba je přesvědčen o opaku. Co naplat, příště se musíme polepšit.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013