První ligový víkend 2015

20.04.2015 20:35

 

Tak nám začala liga. Tak dlouho se mluvilo o postupném (a nutném) omlazování kádru, až se nakonec přeci jenom omladil. Pojďme se podívat na naši soupisku na víkend. Nesmí chybět nestárnoucí Luboš Vrbenský ročník 1969, pak dlouho nic a následuje pětatřicetiletý Petr Pěnička a brzy třicetiletí Venca Svoboda s Kubou Vrbou. Další je o dva roky mladší Jirka Nezbeda a pak už jsou jenom mladíci. Petr Šesták, Honza Řápek, Matěj Fridrich, Kuba Petřík a Marek Malý jsou sestupně seřazeni od pětadvaceti ke dvacítce. Skvadru uzavírají nejmladší čerstvě plnoletí Milan Šulc, Ondra Musil a Vašek Šrtétr. Úplně poprvé si s námi taky jel zahrát Honza Kdolský, ročník 1998. Slušná partička. Uvidíme, co budeme v sezóně hrát, ale vypadá to na ideální mix mládí a zkušeností.

SK Kotlářka – SC 80 Chomutov 1:8

V sobotu jsme se po delší době představili na hřišti pražské Kotlářky. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a proti nováčkovi ligy jsme tak nasadili své největší eso v rukávu – Luboše Vrbenského. Ten se pro Kotlářku ukázal jako nepřekonatelný problém. Z prvních devíti outů zahrál osm strike outů. Pražané se tak do hry dostali až ve čtvrté směně, kdy Luboše vystřídal Marek Malý. My jsme se přitom prosazovali na všechny soupeřovo nadhazovače, jako byli senior Charvát nebo junior Krameš. Zápas se nám podařilo ukončit v páté směně. První ligový homerun si připsal Vašek Šrétr, za plot se trefil i Kuba Petřík.

SK Kotlářka – SC 80 Chomutov 1:8

Podobný průběh mělo i druhé sobotní utkání. Za nás ale tentokrát začínal na prkně Jakub Petřík, Luboš šel do hry až ve čtvrté směně a opět zaúřadoval několika strike outy. Kotlářku jsme opět přepálili a zápas opět ukončili v páté směně. Druhý homerun odpálil opět mladý Vašek, tentokrát ho podpořil i Petr ‚PýTý‘ Šesták. Venca Svoboda svými odpaly zase způsobil jeden zničený kotník a jeden zlomený nos.

Spectrum Praha – SC 80 Chomutov 12:3

V neděli jsme nechali odpočívat jak Vrbenského, tak našeho prvního zadáka a kouče týmu Jakuba Vrbu. Nadahazovačský souboj proti sobě postavil Jakuba Petříka, kterému chytal Honza Řápek, a Aleše Jetmara v dresu domácího Spectra. Tým z Černého mostu díky několika dobrým odpalům i chybám v naší obraně získal rychle vedení, které nakonec udržel a vybojoval vítězství. My jsme odpověděli až v závěru, kdy body homeruny stahoval Marek Malý (za dva body, na metě byl ještě trefený Honza Řápek) a Véna Svoboda.

Spectrum Praha – SC 80 Chomutov 7:0

Do druhého zápasu poslalo Spectrum Ondřeje Malečka, který se pro nás ukázal ještě větší překážkou. Naproti tomu Pražané si poradili i na Marka Malého, kterému chytal Ondra Musil. První start v základní sestavě zaznamenal Honza Kdolský. V páté směně ukončil zápas rozdílovým homerunem Patrik Kolkus.

Celý zápas odpočíval Petr Pěnička, kterého si hostující nadhazovač Aleš Jetmar (asi) spletl s Jarinem Lhotákem. Ten už ale (prý) definitivně ukončil svou velmi bohatou kariéru.

P.S.: Po posledním zápase dorazila i velmi oblíbená dopingová kontrola. Zdlouhavý proces si vytrpěli Ondra Musil a Milan Šulc. 

Shrnutí víkendu na youtube:

www.youtube.com/watch?v=EVvY4U_sKZ0&feature=youtu.be

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013