První letošní vavříny.

22.01.2014 21:32
 

 

Takový nářez asi dlouho přetlaková tenisová hala Tenisového klubu TEMPO Praha V Lučinách v Praze 4 asi ještě nezažila a hned tak nezažije. V sobotu 18. ledna 2014 se sem sjeli nejmladší baseballisté ze žžákovských  mužstev z Čech, aby tady vybojovali první letošní zimní tee ballové halové vavříny.

Dospělí baseballisté klubu TEMPO TITANS PRAHA pro ně uspořádali skutečný tee ballový maratón VELKOU CENU PRAHY 12 a bylo opravdu na co se dívat.

Mezi stovkou nejmenších baseballis z týmů Tempo Titans Praha, SaBat Praha, Eagles Praha, Indians Kladno, Wolfs Domažlice nechyběli ani chomutovští nejmenší softbalisté MICROBEAVERS CHOMUTOV. Bobříci přijeli na turnaj hned se dvěma týmy s teebalisty do osmi a do deseti let. A malí Bobříci nepřijeli do Prahy sami. Přijeli nejen se svými trenéry, ale s většinou z nich přijeli také jejich rodiče a tak se přetlakovou halou nesly nejen dětské hlasy a vzájemné povzbuzování, ale i mohutné fandění jejich tatínků a maminek.

Oba týmy se statečně popasovaly se svými soupeři. Ti nejmladší softbalisté do 8 let nebyli ani v jediném utkání poraženi a svoji kategorii U8 vyhráli a získali velký pohár. Ti starší v kategorii do 10 let U10 - podlehli pouze v jednom utkání zkušenému baseballovému mužstvu EAGLES Praha Krč 8:16, ale s ostatními soupeři si již poradili a po jediné porážce tedy obsadili na turnaji krásné stříbrné 2. místo.

Chomutovská softballová akademie, projekt softbalistů SC 80 Beavers, pokračuje a přináší trenérům i rodičům malých softbalistů jenom radost. Velice početně se rozrostla základna těch nejmenších, kteří hrají jednoduší formy pálkovaných her  BeeBall a TeeBall a seznamují se tak se softbalem, který má v Chomutově takřka třicetiletou a velice úspěšnou tradici. Těm nejmenším Bobříkům,  ale i žákům a juniorům, jsou velkým příkladem dospělí Beavers, kteří jsou v softbalu mistři a po zásluze se aktuálně A tým mužů SC 80 Beavers Chomutov stal nejúspěšnějším sportovním kolektivem Chomutovska za rok 2013.

Velká cena Prahy 12 v Tee Ballu opět prokázala, žže v Chomutově vyrůstají nové mladé softbalové talenty. Velkou péči věnují těmto nejmenším trenéři Martin Chmelík, Jan Nahodil, Jan Přibyl a poděkování zaslouží také rodiče, kteří jim s touto bobří “softbalovou drobotinou velice pomáhají.

Dospělí baseballisté týmu TEMPO TITANS PRAHA si za svoji aktivitu v péči o nejmladší talenty v pálkovaných hrách jistě zaslouží poděkování. Celý teeballový maratón byl vzorně zorganizován a chomutovská softbalová výprava odjížděla z Prahy nejen s radostí z úspěchů na turnaji, ale také velice spokojená s tím, jak si Titáni s turnajem poradili. Trenéři chomutovských rádi využili jejich pozvání, protože jsou přesvědčeni o tom, že podobné turnajové příležitostí pro zimní přípravu jsou velice prospěšné. Lze si jen přát více podobných turnajů pro nejmladší softbalisty.

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013