První jarní turnaj jsme zakončili na třetím místě.

14.04.2014 14:31

Jako každý se rok se naše Áčko představilo na klasickém Memoriálu Radka Štěpánka. Tento turnaj slouží k oťukání našich zkušeností a vyladění menších i větších chyb. Letos jsme tedy opět vyrazili bez Luboše. Nadhazovací jedničkou se tak stal Kuba Petřík.

Na turnaji nás čekalo pět zápasů. Úkol našeho trenéra zněl jasně. Painbusters Most a Kotlářka přes nás nesmějí projít. Povinnosti nadhazovací jedničky na sebe vzal Kuba Petřík, jako dvojka byl povolán Karel Turčík. Pinda si zase jel ozkoušet jaké to je hrát ve vnitřním poli. S první metou se sice chvilku sžíval, ale nakonec odehrál dobrý turnaj, který okořenil dvěma (!!) homeruny. Před posledním zápasem tak mohl machrovat na Vencu Svobodu s tím, že vede pořadí. „Myslel jsem, že tuhle větu mu nikdy neřeknu,“ říkal sám Pinda.

Venca se nakonec nenechal zahanbit a homerunové skóre vyrovnal.

Větší zkušenosti také jela nasbírat trojice nejmladších hráčů – Ondra Musil, Vašek Šrétr a Milan Šulc.

Turnaj končíme nakonec na třetím místě. Zjistili jsme, kde máme chyby a co musíme zlepšit. Venca jako obvykle všechny obral o svačinu. Mladíci si zahráli a vysloužili si B’s na přilby. Řápis provokoval Matěje tak dlouho, až má pravé rameno celé fialové. Ale podle týmu dostal, co si zasloužil. Mařena, který nehrál a byl na talentovkách na FTVS, si stejně vybrečel odvoz domů. Zkrátka povedený turnaj jako obvykle. Za dva týdny startuje liga, držet palce.

SC 80 Chomutov – Eagles Praha 1:2

První jarní zápas se pro nás vyvíjí celkem dobře. Kuba Petřík držel obávané krčské pálkaře na uzdě. Dovolil jim pouze dva body. Největší hrozbou soupeřů byl klasicky Tomáš Benda, který spolu s Barym Řízkem body zařídili. Za nás vyrovnával Venca solo homerunem.

SK Kotlářka - VSK Chemie – SC 80 Chomutov 4:5

Zápas, ve kterém jsme považovány za favority, začínáme dobře jedním bodem. Kotlářce se ale podaří otočit a postupně navyšuje skóre až na pro nás nepřízniví stav 1:4. Kuba s Kubou pak už ale žádné další body nepovolí a my naopak postupně otáčíme. Pinda dává homerun. V poslední směně prohráváme o bod. Při dvou autech jde devátý pálkař Honza Řápek a dvoumetrovým odpalem dostává na metu. Pro vyrovnávací bod ho stahuje Nezby, který pak sám dobíhá pro bod rozhodující.

SC 80 Chomutov – Radotínský SK 12:11

Do posledního sobotního zápasu vstupujeme s Karlem a prkně a je to přetahovaná od začátku do konce. Prohráváme 0:1, vedeme 4:1, prohráváme 4:7, zase vedeme. Karel ale drží celkem solidně a především longo s Nezbym a později i Vencou nepouštějí žádné balóny. I vnitřek, v kterém hrají Ondra Musil (3B), Milan Šulc (SS), Vašek Šrétr (2B) a Kuba Petřík (1B) zahrává důležité outy. Několikrát hrajeme dokonce i out na domácí, i když to Honza Řápek několikrát odnese tvrdým bodyčkem. Zápas nakonec vyhrajeme díky dobré pálce, kde se dařilo především mladému Milanovi.

Painbusters Most – SC 80 Chomutov 4:11

První nedělní zápas. Na prkně opět Kuba Petřík. Mosťáky chceme porazit především proto, že se přihlásili na turnaj na poslední chvíli a zničili nám tak plány. To se nám daří a i velmi motivovaný Nezby tvrdě pálí do vlastních (mosteckých) řad. Daří se všem a Pinda přidává druhý homerun. Zápas ukončujeme rozdílem.

SC 80 Chomutov – Spectrum Praha 1:12

Poslední zápas turnaje. Velká premiéra pro Ondru Musila, který jde chytat Karlovi. Spectrum potvrzuje svoji pověst, tvrdě pálí a hned od začátku jde do vedení. Nejvíce si tak užil Pinda v zadním poli. Za nás se prosadil jenom Venca solo homerunem o tyč. Poslední směnu dohazuje Nezby, který už od začátku turnaje prosí trenéra, jestli by si mohl zaházet.

jr

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013