První finálový víkend za námi. Série je vyrovnaná

08.10.2014 09:52

První finálový víkend za námi. Série je vyrovnaná

Tak jsme se vrhli na finále. Zase. Někteří z nás již po osmnácté v řadě. Luboš i Jarda Lhoták stále v základní sestavě. Proti nám stojí stále natěšené Spectrum, které nás v letech 2011 a 2012 porazilo.

Jejich line-up vypadá našlapaně. Mertl, Vácha, Kolkus, Voborník, Petr a Klein jsou reprezentanti. K tomu ještě dánská posila Valdemar Terkelsen. A taky celkem silná nadhazovačská baterie. Prostě docela silný a zkušený tým, který se rozhodně jen tak nevzdá.

Spectrum Praha – SC 80 Chomutov 3:4

Druhý nadhoz zápasu a vedeme 1:0. Marek Malý se opřel do balónu a posílá jej daleko za krátký homerunový plot pražského hřiště. Plot na pražském hřišti je postaven ve vzdálenosti 68 metrů, vyšší plot navíc ještě umocňuje dojem malého areálu. K homerunu tu stačí dobře a šikovně podseknout balón.

Od první směny sice vedeme o jeden bod, ale jinak nás celkem drží Aleš Jetmar na prkně Spectra. Jak je již v play-off zvykem, přichází naše silná směna. Tentokrát v 5. směně. Jako první se na metu dostala naše legenda Jarda Lhoták a obsazuje dokonce druhou metu. Hit Kuby Vrby a útočná ulejvka Vaška Šrétra stahují Jardu domů. Marek Malý pak dalším tvrdým odpalem stahuje dva body. Vedeme tak 4:0.

V závěru ale Spectrum ještě dost kouše. Patrik Kolkus homerunem stahuje dva body a pak se ještě dvěma slepenými hity o bod zaslouží Terkelsen a Tomáš Klein. Dohrávku sedmé směny začínají hráči z Černého Mostu s běžcem na třetí metě, ale nedaří se jim ho dostat domu a my tak těsně vyhráváme o jeden bod.

SC 80 Chomutov – Spectrum Praha 3:6

Také druhý zápas začal homerunem, ale tentokrát se za plot trefil David Mertl a už od začátku prohráváme. Po první směně to je dokonce už o 2 body. Pak sice pár pražských pálkařů přežijeme, ale ve třetí směně jsou Vácha i Kolkus trefeni nadhozem a Klein oba posílá domu trojbodovým homerunem. Prohráváme o 5 bodů. My se na nového nadhazovače Terkelsena dlouho nechytáme, šviháme bally a skoro ani nejsme na metě.

Naší směnou tentokrát byla ta šestá. Nejprve se Matěj Fridrich dostal po hitu-nehitu na první metu (na běh jej střídá Honza Řápek), pak si Marek Malý další metu vystojí. Jirka Nezbeda pak sice zahraje na pálce nucený out, ale po menší chybě pole dobíhá Řápek pro první bod. Pak to vyžene Venca Svoboda za dva body a skóre je hned veselejší. Prohráváme jen o dva.

V poslední směně ale znova pálí homerun Mertl a je po nadějích. Prohráváme 3:6.

V neděli ale byl doslova plný dům. Tolik lidí dlouho nepřišlo, takže je škoda, že jsme se nepředvedli právě v tom nejlepším světle. Příště to snad už vyjde. Doma si určitě zahrajeme ještě v neděli.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013