První dívčí.

28.04.2015 23:08

O uplynulém víkendu o sobě dal znovu vědět nedávno obnovený tým žákyň z klubu SC 80 Beavers Chomutov. V Chomutově na hřišti ZŠ Heyrovského probíhalo 1. kolo 2. ligy žákyň. V oba dny byl velmi nabitý program. Do Chomutova se sjelo celkem sedm týmů žákyň a hrálo se takříkajíc každý s každým. V neděli, jako poslední, byl odehrán finálový zápas mezi prvními dvěma nejlepšími.

               

 

 Pro děvčata nastala hlavní a největší změna ve hře v tom, že už si vyzkoušely hrát přímo z nadhozu od svých soupeřek. Do teď byly zvyklé hrát ze stativu – tzv. T-ball a nebo z nadhozu od svého trenéra – tzv. Coachball. Další změna byla v délce hrací doby, ta byla prodloužena ze 45 min + dohrávky na celou 1 hodinu + dohrávku. Což ve výsledku bylo znát na všech děvčatech.

                V sobotu chomutovská děvčata odehrála čtyři zápasy. K prvnímu nastoupila ráno v 9.00 hodin na hřišti „A“ a jejich soupeřkami byla děvčata ze ZŠ Jana Wericha Storms Řepy. Holky byly natěšené a chtěly hrát. Nad svými soupeřkami vyhrály 8 : 3. Hned poté nastoupily k dalšímu zápasu s týmem Softball Club Dvůr Králové nad Labem. Chuť hrát holky měly, soupeřky o tolik lepší nebyly, ale našim nějak došly síly a přestalo jim přát pověstné štěstí. Když ve druhé směně dostaly od soupeřek šest bodů najednou, začaly dělat zbytečné chyby a celé je to rozhodilo. Druhý zápas skončil prohrou 3 : 10. Ke třetímu zápasu nastupovaly odpočaté a zase s chutí do hry. I přes to, jejich výhra 9 : 6 nad týmem Snails Kunovice nebylo úplně snadná. K poslednímu sobotnímu zápasu nastoupily v odpoledních hodinách a tentokrát jejich výhrad nad týmem Joudrs Praha B byla celkem jasná 2 : 12.

                Na nedělní zápasy pořádně zregenerovaly své síly a nepřipustily jiný výsledek, než výhru. Nejdříve odehrály zápas s týmem z Hluboké 6 : 11. Posledními soupeřkami v základní části byla děvčata ze Softball Clubu Merklín, se kterými vyhrály 6 : 9. V tomto zápase dali trenéři prostor a šanci také méně zkušeným hráčkám ve vnitřním poli, na více důležitých postech, aby si je také vyzkoušely a získaly tak velmi cenné zkušenosti.

                Posledním a velmi očekávaným byl finálový zápas 1. kola 2. ligy, ke kterému nastoupily týmy SC 80 Beavers Chomutov a ZŠ Jana Wericha Storms Řepy. Nejdříve to vypadalo, že hráčkám přestane přát počasí, ale po krátkém „pokropení antuky“, opět vykouklo sluníčko. Zápas byl napínavý, ale naše hráčky ukázaly bojovného ducha a hned v první směně, uhrály čtyřnásobný náskok, který nakonec udržely a v poslední směně ještě o bod zvýšily. SC 80 Beavers Chomutov : ZŠ Jana Wericha Storms Řepy 7 : 2.

Soupiska:            Boučková Štěpánka, Dvořáková Eliška, Jalušková Lucie, Kindermannová Kateřina,

                               Kurstainová Tereza, Matlachová Andrea, Moravčíková Alexie, Nahodilová Daniela,

                               Peterková Eliška, Straková Iva, Truncová Aneta, Umlaufová Šárka.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013