PRVNÍ DĚJSTVÍ INTERPOHÁRU BYLO V CHOMUTOVĚ.

25.04.2011 22:55

 

Také chomutovští softballisté SC 80 BEAVERS „B“ vyhráli svůj první turnaj.

 

Nejen extraligové mužstvo „A“ chomutovských Beavers mělo úspěšný vstup do nové sezóny když zvítězilo ve všech čtyřech úvodních extraligových utkáních, ale také Beavers „B“ byli o uplynulém „velikonočním“ víkendu úspěšní.

Soutěže České softbalové asociace jsou v plném proudu a tak pro „B“ tým Beavers začal prvním turnajem INTERPOHÁR, který v loňském roce chomutovští softballisté vyhráli.

Chomutovští „Bobři“ se turnaje nejen zúčastnili, ale byli v sobotu 23. dubna a v neděli 24. dubna 2011 jeho pořadatelem a hostitelem šesti mužstev, která ve třinácti utkáních bojovala o první letošní body do této soutěže.

Turnaje se zúčastnila softbalová mužstva PAINBUSTERS Most „B“, SPARTAK Sezimovo Ústí, SK SMOG DEVILS Kadaň, VSK SLAVIA ZF „Blondies“ České Budějovice, MISTRÁL Praha SK o.s. a domácí SC 80 BEAVERS Chomutov „B“.

Interpohár se hraje turnajovým systémem a podle závěrečného umístění získají týmy „interpohárové“ body do závěrečného hodnocení.

V průběhu dvoudenního turnaje byly na hřištích softbalového areálu SC 80 Beavers Chomutov u ZŠ v Heyrovského ulici k vidění velice zajímavé duely a mužstva tak mohla poprvé „na ostro“ zúročit svojí dlouhou zimní přípravu. Obhájce loňského vítězství v INTERPOHÁRU - mužstvo chomutovských softballistů SC 80 BEAVERS bylo z celé šestice zúčastněných nakonec nejúspěšnější. Nejprve vyhrálo svoji skupinu a ve finále se BEAVERS „B“ utkali se svými rivaly z Mostu.

Finále bylo dlouho velice vyrovnané a diváci viděli hodně zajímavých situací jak v obranných činnostech, tak v útoku na pálce. Taktizovalo se a tak až do 3. směny byl stále bezbodový stav. Potom první „udeřili“ mostečtí softballisté, když při svém útoku zaznamenali první bod a Beavers na jejich útok nedokázali účinně odpovědět. Druhý bod zaznamenali Painbusters v 5. směně a všechno nasvědčovalo tomu, že softballisté z Mostu dohrají utkání ve své režii. Po sedmém útoku Mostu byl pro domácí BEAVERS na světelné tabuli nepříznivý stav 0 : 2 a následovala porada týmu s hrajícím trenérem Martinem Chmelíkem. Po ní následovala hra vabank. Pálkař Rostislav Taud předvedl ukázkovou „ulejvku“ a obsadil po ní 1. metu, hrající trenér Martin Chmelík nastoupil po střídání do pálkařského boxu a dobrým odpalem se dostal až na 2 metu a posunul Rosťu Tauda až na dosah potřebného bodu. Dalším pálkařem byl Jakub Petřík, který nakonec utkání svým odpalem rozhodl. Chomutovští BEAVERS „B“ v dohrávce 7. směny získali tři body a rázem otočili výsledek finále ve svůj prospěch. Stali se tak vítězi celého úvodního turnaje letošního INTERPOHÁRU v Chomutově.

Celému turnaji přálo krásné slunečné počasí a všechny zúčastněné týmy si pochvalovaly dobrou organizaci celého dvoudenního turnaje, jehož ředitelem byl chomutovský Martin Chmelík a kterému pomáhali také členové extraligového „Áčka“ a další přátelé chomutovského softbalu.

Do konce června 2011 se uskuteční ještě dva turnaje INTERPOHÁRU a ve druhé části softbalové sezóny potom ještě další čtyři. Takže chomutovské BEAVERS „B“ čeká ještě šest vzájemných měření sil na cestě za obhajobou loňského vítězství.

Josef Griml

 

Konečné pořadí chomutovského turnaje INTERPOHÁRU

 

1.    SPORTCLUB 80 BEAVERS „B“ CHOMUTOV

2.    PAINBUSTERS MOST „B“

3.    SPARTAK SEZIMOVO ÚSTÍ

4.    VSK SLAVIA ZF „BLONDIES“ ČESKÉ BUDĚJOVICE

5.    SK SMOG DEVILS KADAŇ

6.    MISTRÁL PRAHA SK o.s.

 

 

 

Výsledky všech utkání turnaje

 

SOBOTA 23. 4. 2011

 

Most „B“ : Kadaň   9 : 3

Chomutov „B“ : Mistrál Praha   14 : 1

Kadaň : Sezimovo Ústí   5 : 8

Sezimovo Ústí : Most „B“   3 : 10

České Budějovice : Kadaň   9 : 5

Sezimovo Ústí : Mistrál Praha   11 : 8

Mistrál Praha : České Budějovice   8 : 8

České Budějovice : Chomutov „B“   13 : 5

 

NEDĚLE 24. 4. 2011

 

Mistrál Praha : Kadaň   3 : 8

Most „B“ : Chomutov „B“   2 : 5

Sezimovo Ústí : České Budějovice   11 : 5

Most „B“ : Sezimovo Ústí    13 : 0

Chomutov „B“ :  Most „B“   3 : 2   FINÁLE

 

Sestava vítězného mužstva SC 80 BEAVERS Chomutov „B“

 

Martin Chmelík – hrající trenér mužstva, Marek Malý, Jan Vlček, Petr Šesták, Petr Engel st., Tomáš Karásek, Milan Podlaha, Jan Novák, Lukáš Mergl, Matěj Fridrich, Rostislav Taud, Jaroslav Maron, Jakub Petřík, Tomáš Hudec a Jan Řápek.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013