POVEDENÝ VÍKEND 10. a 11.5.2014

15.05.2014 23:01

Po pomalejším začátku v extralize se nám povedlo vyhrát tento víkend tři zápasy ze čtyř. Byly doby, kdy by nám to přišlo špatné, ale ty jsou dávno pryč.

 

Co přinesla sobota...

K devátému a desátému zápasu sezony nastoupili chomutovští softbalisté na svém hřišti proti týmu Eagles Krč. V dresu domácích se s číslem 18 nečekaně objevuje Roman Matuška, dlouholetý chomutovský hráč, dobrý nadhazovač a obávaný pálkař. V současné době pobývá Matuška  v Nizozemsku, kde také hostuje v jednom z předních softbalových týmů. Rychlá porada trenérů a „Tuška" nastupuje hned v úvodu do nadhazovacího kruhu.

Utkání je od samého začátku vyrovnané. Krčští sice získávají jeden bod už v první směně, k němu ve směně čtvrté přidávají další, poté se již ale dostávají ke slovu domácí. Pátá směna a po pěkných odpalech domácích pálkařů skórují Jiří Nezbeda, Marek Malý a Jakub Vrba. Chomutov otáčí stav na 3:2. Když poté po skvělém homerunu Václava Svobody připisují Beavers další dva body, je v podstatě rozhodnuto. První zápas vyhrávají „Bobři" 5:3.

Mladí Orli tempu nestačili

Také tým Eagles, stejně jako Chomutov, omlazuje svoji extraligovou soupisku a ve druhém sobotním utkání dal příležitost mladým hráčům. Ti však na zkušenost Chomutováků nestačili a už ve třetí směně za stavu 10:0 ve prospěch domácích softbalistů rozhodčí zápas ukončil.

Neděle

Nedělní hrací extraligový program byl jasný, ke dvěma utkáním přijel do Chomutova Radotínský sportovní klub. Soupeř sice dorazil s reprezentačním nadhazovačem Jaroslavem Breníkem, do kruhu se ale postavil Jan Čučka. Za chomutovské začal nadhazovat Roman Matuška s tím, že ho v průběhu prvního utkání bude střídat junior Marek Malý. Oběma týmům se podařilo hned v první směně bodovat. Za Chomutov vyrovnával na 1 : 1 Marek Malý. Tento stav byl na tabuli i na konci směny druhé, poté hosté po svém dvoubodovém homerunu stáhli dva body, k nimž vzápětí přidali další. V dohrávce třetí směny bodoval naopak Chomutov, který se blýskl čtyřmi body.
Dramatický boj pokračoval i v dalším průběhu utkání. Rozuzlení přinesla až sedmá směna, kdy po odpalu hrajícího trenéra Jakuba Vrby doběhl Roman Matuška a stanovil konečný stav na 10 : 9 ve prospěch chomutovských Beavers.

Podruhé to nevyšlo

Po přestávce mezi prvním a druhým zápasem zařadil domácí trenér do sestavy všechny mladíky a dal příležitost mladému Ondřeji Musilovi, který si zahrál na postu zadáka ve dvojici s Lubomírem Vrbenským. Až do konce druhé směny se chomutovským hra dařila, hned v dalších minutách ale Chomutovští „vyrobili" několik drobných chyb, které zkušený tým z Prahy trestal. Celé klání nakonec skončilo 6:9 ve prospěch hostů, což ale nic nemění na faktu, že Beavers jsou v v současné době s dvaceti body na skvělém druhém místě a na vedoucí Havlíčkův Brod ztrácí pouhé dva bodíky.

 

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013