PMEZ - den třetí

24.08.2011 23:00

BEAVERS DÁLE VÁLČÍ SE SOFTBALOVOU EVROPOU.
Také středa zatím ani trochu nenaznačila, jaké ambice na umístění mají zúčastněná mužstva. To proto, že boje na obou hřištích jsou letos velice vyrovnané a dosavadní průběh turnaje XXII. PMEZ 2O11 je hodně, hodně náročný. Trenér týmu Bobrů Jan Přibyl spolu s Jaroslavem Lhotákem  se letos účastní již třinactého pohárového turnaje a podle jeho slov takovou bitvu a výsledkovou křížovku dlouho nepamatuje. Na letošním turnaji je devět týmů a minimálně 6 - 7 z nich se klidně může stát vítězem turnaje a odvézt si z Dánska cennou trofej.
Chomutovští měli velice krátký čas na odpočinek a relaxaci. Ze svého posledního utkání s týmem z Holandska se mužstvo na ubytovnu vrátilo až pozdě večer. Úterý byl velice těžký den. A hned po příjezdu následovala příprava na středeční program, hráči si uvařili večeři a noc byla velmi krátká, protože budíček byl záhy po šesté hodině ráno. Pořadatelé chomutovským určili prvního středečního soupeře hned na 9:3O ráno na mokré travnaté B hřiště. Takže ani na snídani příliš času nezbylo.
Magos de Tenerife, španělský mistr, byl prvním středečním soupeřem a opět to byl soupeř, který nadělal spoustu starostí pálkařům Bobrů. Ale ani Beavers nedali Španělům nic zadarmo a tak toto utkání byla až do posledního autu v sedmé směně náročná a vysilující softbalová partie, kterou se však podařilo soupeřům rozhodnout jediným odpalem až za plot. Není tedy divu, že hráči španělského mužstva Magos de Tenerife měli nakonec z jednobodového vítězství obrovskou radost. Beavers dobře bránili a nedovolili soupeřově pálkařům v podstatě nic vymyslet a tak se pouze štěstěna hned ráno otočila k Beavers zády.
Je jasné, že Bobry výsledek mrzel, ale systém turnaje je založený na důležitosti postupu do závěrečné play off, kam postoupí čtyři nejvýše postavené týmy po základní části a ty se nakonec utkají o pořadí na čele softbalové Evropy.
Na další utkání s mužstvem Pessac Pantheres z Francie si museli Beavers počkat až skoro do 15:00 hodin. To se odehrálo na hřišti A a hned prvním odpalem poslal míč chomutovský Václav Svoboda homerunem až za ohrazení a první směna znamenala pro Beavers první bod. Hned ve 2. směně Beavers přidali další tři body a až do 5. směny svítilo na světelné tabuli score 4 : 0 Ale hráči francouzského mužstva postupně dvěma body stav trochu korigovali. Ale chomutovští pálkaři score pohlídali a přidali také další dva body, takže nakonec smůlu z prvního utkání překryla radost z vítězství nad mistrem Francie 6 : 2 a hned po utkání celý tým oba středeční zápasy z technicko taktického pohledu zhodnotil.
Ve čtvrtek, hned ráno už v 9:00 nastupují Beavers proti vicemistrovi ČR - českému týmu Spectrum Praha, což bude velice opět těžké utkání.

Výsledky ve středu 24.srpna 2011

Francie : Chorvatsko 2 : 4
Beavers Chomutov : Španělsko 0 : 1
Spectrum Praha : Holandsko 4 : 3
Itálie : Belgie 4 : 3
Beavers Chomutov : Francie 6 : 2
Chorvatsko : Dánsko 0 : 14
Španělsko : Holandsko 2 : 0
Spectrum Praha : Belgie 8 : 1
Dánsko : Itálie 2 : 1

Z Horsholmu v Dánsku z XXII. PMEZ 2011 Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013