PLNÁ TĚLOCVIČNA NADŠENÉHO SOFTBALOVÉHO MLÁDÍ.

01.12.2013 21:01

CHOMUTOVSKÁ SOFTBALOVÁ AKADEMIE ZAPOJUJE ŽÁKY ŠKOL.

     Představovat v Chomutově oddíl softbalu SC 80 BEAVERS Chomutov by asi bylo nošením dříví do lesa. Žádný sportovní kolektiv se nemůže na Chomutovsku pochlubit takovými sportovními úspěchy v republice a v Evropě. I když je pravdou, že softbal v Chomutově stále ještě žije ve stínu dalších kolektivních sportů, které se však nemohou takovými úspěchy prezentovat.

     Nejsou to jen mužstva „A“ a „B“ dospělých, ale i juniorský a kadetský tým nebo mužstva těch nejmladších, která hrají jednodušší formu softbalu – TEE BALL nebo BEE BALL..

     Aby se ještě více rozšířily pálkované sporty mezi školní mládež, vznikl u BEAVERS projekt CHOMUTOVSKÁ SOFTBALOVÁ AKADEMIE, který úspěšně fungoval již v minulé sezóně a ve kterém „Bobři“ pokračují také v novém školním roce. U Beavers se navazuje na úspěšnou činnost nejmenších MICROBEAVERS a na loňský zájem o BEE BALL na některých chomutovských školách. V prvních týdnech zimní přípravy realizují chomutovští softballisté první kroky právě pro tyto školy a díky pochopení ředitele ZŠ Akademika Heyrovského v Chomutově uspořádali v zimní části nové sezóny první z turnajů v tělocvičně této školy.

     A tak v pátek 29.11.2013 byla plná tělocvična dětí, které chomutovští softballisté zasvěcovali do tajů této zajímavé pálkované hry. Dospělí trenéři – Martin Chmelík a Ondřej Petřík na tento den obětovali svojí dovolenou a asistovali jim současní kadeti a junioři Beavers. Do tělocvičny přišlo devět mužstev, asi 130 žáků ze základních škol ze Školní a Kadaňské ulice, ze ZŠ Duhová cesta v Havlíčkově ulici a týmy ze školy v Heyrovského ulici. Nejmenším softballistům pomáhali juniorští mistři Evropy a juniorští vicemistři ČR 2013 a všechny zúčastněné týmy hrály s obrovským nasazením. Proto se bylo po celý den v tělocvičně na ZŠ Heyrovského nač dívat. Právě tady bylo velice zřetelné, jak mládež i dospělí od Beavers dovedou předávat nejen svoje zkušenosti, ale také radost ze své hry těm nejmladším a získat v Chomutově pro tuto pálkovanou hru novou generaci. Turnaj se velice vydařil a v plánech Beavers a „Akademie“ je další halová akce - bee ballový turnaj - ještě 13. prosince 2013.

     Velké nadšení žáků a pořadatelů podpořili drobnými dárky pro zúčastněné a úspěšné týmy Severočeské doly a.s. Chomutov a Město Chomutov a veliké poděkování si jistě zaslouží všichni, kdo aktivně organizátorům turnaje pomáhali.

     Na samém konci listopadu slaví pálkované hry – softball a baseball 50 let mezi sporty v České republice. V Praze chystají ČSA a ČBA velkou oficiální oslavu. V Chomutově působí Beavers již více jak 30 let a z toho jsou více jak 20 let špičkovým týmem v České republice a v Evropě. Beavers a chomutovský softbal vědí moc dobře, že pokračování těchto úspěchů a tradic závisí na tom, jak si dovedou chomutovští softballisté vychovat budoucí generace svých nástupců. Právě takovéto akce, zimní i letní turnaje, zimní i letní tréninky a hodiny a hodiny mravenčí tréninkové práce nadšených hráčů a trenérů jsou tou správnou cestou.

     Bylo příjemné, že si chomutovský zastupitel Mgr. Milan Märc našel chvíli času na to, aby tohle softbalové nadšení viděl na vlastní oči, protože je pravdivé, že „Jednou vidět je mnohem lepší než stokrát slyšet“ a právě tohle rčení je v tomto případě velice pravdivé. Projekt CHOMUTOVSKÁ SOFTBALOVÁ AKADEMIE není pouze kusem popsaného papíru.

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013