Víkend bobří mládeže.

22.09.2015 23:44

Uplynulý víkend byl náročný pro sportovní oddíl softballu - BEAVERS Chomutov.

FINÁLOVÝ TURNAJ ŽÁKYŇ V PRAZE 

Tým děvčat odjel do Prahy na dvoudenní Finálový turnaj žákyň pořádaným týmem SaBaT Praha. Dívky se na finále probojovaly z 3. místa 2. ligy žákyň. Po sobotních utkáních - 2 výhry se Storms Řepy (11:2) a  Snails Kunovice (13:0) a jedné porážce s Eagles  Praha (3:10) skončila děvčata na 2. místě ve  skupině a zajistila si tím postup do nedělního boje o umístění.

Druhý den na dívky čekal soupeř, který je na 2. místě 1. ligy žákyň - Arrows Ostrava. Byl znát věkový rozdíl i zkušenosti soupeře. Děvčata bojovala až do konce, bohužel bojovnost a dravost nestačily a zápas skončil prohrou (2:12), čímž se rozplynula naděje na medaile.

Tým Beavers čekal zápas o 5. – 6. místo., kde na nás vyšel opět soupeř Eagles Praha, který prohrál s týmem HSM Trutnov. Zklamání ze sobotního zápasu nechala děvčata v šatně a nastoupila jako tým, který nic nevzdává. Zápas to byl velmi vyrovnaný. Výsledek v 5. směně byl nerozhodný 6:6 a nastal tie-break. Chomutov šel na pálku a získal 2 body. Poté nastoupil na pálku soupeř a díky skvělé práci nadhazovačky Anety Truncové, catchera Štěpánky Boučkové a ostatních dívek v poli získal pouze 1 bod. Další bod již dívky nedovolily a zápas vyhrály (8:7). Vypukly obrovské emoce šťastných hráček, rodičů v publiku, ale i trenérů, kteří prohlásili: „Víme, proč to děláme, za to nám to stojí.“

Žákyně BEAVERS, které po čtrnácti letech obnovily ženskou složku v chomutovském týmu, se letos při své premiéře staly 5. týmem v ČR.

Obrovské díky patří trenérům Š. Boučkové, M. Chmelíkovi a P. Kursteinovi, děvčatům Boučkové Š., Dvořákové E., Jaluškové L., Kindermannové K., Kursteinové T., Matlachové A., Moravčíkové A., Plosové L., Peterkové E., Prontekerové A., Truncové A., Umlaufové Š.

Velké díky patří také rodičům, kteří děvčata podporují.

                      KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

1. SK Joudrs Praha

  2. Arrows Ostrava

  3. Trutnov HSM

  4. SaBaT Praha

  5. Sportclub 80 Chomutov

  6. Eagles Praha

  7. Snails Kunovice

  8. ZŠ Jana Wericha Storms Řepy 

 

TURNAJ 2.LIGY ŽÁKŮ V CHOMUTOVĚ


Na domácím hřišti se pořádal turnaj 2. ligy žáků, ve kterém se soutěžilo o poslední body zaručující účast na finálovém turnaji. Do Chomutova se sjelo 7 týmů, kteří hráli systémem   „každý s každým“.  Protože Chomutov nemohl již zasáhnout do bojů o finálovou účast nominoval do sestavy  i nováčky a hráče mladších ročníků hrajících T-ball, přesto po několika vydařených zápasech, 4 vítězství a 2 porážky,  obsadil na turnaji  3. místo.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

1. Spectrum Praha

2. Žraloci Ledenice

3. Sportclub 80 Beavers Chomutov

4. SK Joudrs Praha

5. Locos Břeclav

6. SK Joudrs B Praha

7. SC Pigs Trhové Sviny 

 

 

FINAL FOUR EXTRALIGY JUNIORŮ

Velkou pozornost na sebe upoutal finálový turnaj extraligy juniorů FINAL FOUR 2015, který se uskutečnil v softballovém areálu SK Kotlářka v Praze – Dejvicích. Také tady nechyběli chomutovští softballisté. Junioři BEAVERS se zde utkali

v sobotu 19.9.2015 s týmy HROŠI Havlíčkův Brod, SK Kotlářka – VSK VŠCHT Praha a PAINBUSTERS Most. Tímto finálovým turnajem pro chomutovské juniory skončila letošní softballová sezóna úspěšným ziskem bronzových medailí a 3. místem. Beavers podlehli Kotlářce 0 : 4, porazili Havlíčkův Brod 3 : 0 a v posledním utkání prohráli těsně  2 : 3 s týmem Painbusters Most.

Tím ale pro některé chomutovské juniory letos swoftball nekončí, protože se někteří objeví na soupisce „A“ mužstva již příští sobotu v Praze ve třetím semifinálovém utkání chomutovských Beavers s týmem Eagles Praha – Krč.

KONEČNÉ POŘADÍ 

1. Sk Kotlářka – VSK VŠCHT Praha

2. Painbusters Most

3. Sportclub 80 Beavers Chomutov

4. Hroši Havlíčkův Brod 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013