NEJMLADŠÍ CHOMUTOVŠTÍ SOFTBALISTÉ MICROBEAVERS ZVÍTĚZILI NA HLUBOKÉ

04.05.2014 10:32

Neporažení v základní části a s celkovým vítězstvím na 2. turnaji 2. ligy Tee Ballu se v sobotu pozdě večer vrátili do Chomutova nejmladší chomutovští softballisté SC 80 BEAVERS Chomutov, kterým se u softballistů říká MICROBEAVERS – což je tým chlapců a dívek nejmladšího školního věku.

     Mladí chomutovští odjeli na turnaj plný dobrodružství. Protože je již brzy ráno čekalo první turnajové utkání, museli z Chomutova odcestovat již v pátek odpoledne a poprvé nocovat, jako kolektiv, mimo domov – na ubytovně. Dalším prubířským kamenem bylo počasí. To už v pátek nevěstilo nic dobrého. Nad krásným sportovním areálem v Hluboké nad Vltavou bylo zamračeno – déšť střídaly přeháňky a citelné chladno. Ale s tím vším se malí Bobříci „popasovali“ a předvedli na Hluboké, co všechno se už kolem softballu naučili.

     Devět týmů se zúčastnilo sobotního turnaje v tee ballu v nádherném sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic. Vedle chomutovských benjamínků se turnaje účastnily týmy :  Lednické Naděje Ledenice, SK Joudrs Praha Orange, Sokol Hluboká nad Vltavou, Spectrum Praha, Žraloci Ledenice – DDM České Budějovice, Hroši Havlíčkův Brod „B“,    SC Pigs Trhové Sviny a SK Joudrs Praha Navy.

     Chomutovští „Bobříci“ postupně porazili Trhové Sviny 18 : 3,  SK Joudrs Praha Navy 19 : 3 a tým z Vysočiny -  Hrochy Havlíčkův Brod „B“ 13 : 5 a probojovali se do závěrečného finále, kde se utkali s domácím mužstvem Sokol Hluboká nad Vltavou.

     Finálové utkání bylo velice vyrovnané, ale chomutovští Microbeavers nakonec soupeře udolali a zvítězili 12 : 8 a stali se tak celkovými vítězi 2. turnaje 2. tee ballové ligy 2014. Po 2. místě na zahajovacím turnaji v Chomutově přijeli z Hluboké Microbeavers s pohárem a s vítězstvím.

     Vítězství ve 2. turnaji posunulo chomutovské teeballisty do čela tabulky 2. ligy v tee ballu až do 24. května 2014, kdy jedou na 3. turnaj soutěže do PASOS ARÉNY v Pardubicích. Do konce školního roku budou bojovat ještě 21. června 2014 na hřišti SK JOUDRS v Praze – Bohnicích. Pražským turnajem skončí první polovina soutěže, která bude pro chomutovské nejmenší mít pokračování až po letních prázdninách v září.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013