Nejmenší hráli BeeBall

23.05.2013 13:20

Beavers uspořádali turnaj pro chomutovské školy.

 
Chomutovská softballová akademie otevírá další kapitolu svého letošního programu. Chomutovští softbalisté přibližují pálkované hry nejmladší generaci a navazují na aktivity České softbalové asociace, která do České republiky přivádí pálkovaný Bee Ball. Je to hodně zjednodušená forma softbalu, která vznikla v Holandsku a v naší republice už získává značnou popularitu. Beavers získali od ČSA 4 sady základního vybavení pro Bee Ball a připravili program pro školy, které o tuto hru projevily zájem. Chomutovští softbalisté navštívili tyto základní školy a pro ročníky z 1. – 3. tříd udělali praktické ukázky a seznámili s Bee Ballem jak děti, tak učitele. V první etapě se zapojily základní školy z Heyrovského ulice, z Kadaňské, Školní a Duhová cesta z Havlíčkovy ulice.
Právě pro tyto školy uspořádali BEAVERS v úterý 22.5.2013 na svém hřišti první opravdový turnaj, kde si mladí softbalisté – začátečníci mohli ověřit na regulérním hřišti svoje dovednosti a schopnosti a poměřit se se svými kamarády. Čtyři chomutovské školy postavily do turnaje 6 mužstev a tak o zajímavé výkony a veliké nadšení vůbec nebyla nouze. Každý turnaj má sice svého vítěze, ale pro tento turnaj to vůbec nebylo podstatné. Hlavním úkolem turnaje bylo praktické setkání na skutečném hřišti a praktické “osahání” této hry. Velice aktivně se do organizace a průběhu turnaje zapojili jak junioři Beavers Milan Podlaha a Matěj Fridrich, kteří na hřišti fungovali také jako rozhodčí a kadeti Beavers Jan Malý, Václav Šrétr, Štěpán Přecechtěl a Filip Leden, kteří při utkáních týmy kaučovali a usilovně svým svěřencům radili. Vedení turnaje se ujali Jan Nahodil (trenér Microbeavers) a Josef Griml.
Úterní Bee Ballový turnaj chomutovských škol byl vlastně “předehrou” před velkým turnajem, který budou Beavers na svém hřišti organizovat příští týden. Do Chomutova přijedou mužstva z celé České republiky na OPEN Mistrovství ČR v Bee Ballu a právě téhle velké akce pro ty nejmenší se všechny čtyři chomutovské školy zúčastní. Bee Ballové OPEN Mistrovství České republiky se v Chomutově uskuteční v úterý 28. května 2013 od 9:00 na hřišti SC 80 BEAVERS Chomutov u ZŠ v Heyrovského ul. Chomutovští Beeballisté budou u toho.
Josef Griml
Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013