NÁROČNÝ SOFTBALLOVÝ VÍKEND BOBŘÍKŮ.

26.05.2014 23:27

 

     Softballová PASOS ARÉNA v Pardubicích hostila v sobotu 24. května osm mužstev nejmladších softballistů, která jsou účastníky 2. Teeballové ligy ČSA. Mezi tyto týmy si velice dobře vedou nejmladší chomutovští MICROBEAVERS.

     A softbaloví benjamínci z Chomutova si špatně nevedli ani v Pardubicích. Postupně si poradili se soupeři z Prahy, s týmem SK JOUDRS Praha Navy, nad kterým zvítězili 11 : 9 a tým SC PIGS Trhové Sviny porazili 14 : 6 a vysoko přepálili i HROCHY „B“ z Havlíčkova Brodu 24 : 2 a postoupili z 1. místa ve své skupině do turnajového finále, kde se nakonec střetli z vítězem skupiny A – s týmem ŽRALOCI Ledenice + DDM České Budějovice, kterému podlehli 0 : 9 a nakonec odjížděli z Pardubic s krásným 2. místem a s 10 body do tabulky 2. Tee ballové ligy.

     Je to právě soupeř chomutovských Bobříků z Ledenic, který průběžně vede ligovou tabulku se 34 body (2 vítězství a 1 druhé místo ze tří turnajů). Chomutovští Bobříci jsou na 2. místě se 32 body ( 2 druhá místa a 1 vítězství) a do vedoucí trojice patří také SK JOUDRS Praha NAVY se 26 body.

     Úspěšnost nejmladší softbalové generace z Chomutova je dobrou vizitkou náročné a trpělivé práce trenérů a potom i obětavé práce celého realizačního týmu mnoha zapálených rodičů, kteří s dětmi na náročné turnaje jezdí, starají se o děti a jejich pohodu a snášejí i všechny strasti a hlavně se radují s dětmi společně z jejich úspěchů.

Hlavně to platí o uplynulém víkendu, kdy BOBŘÍKY čekal po sobotním celodenním turnaji v Pardubickém kraji přejezd do Středočeského kraje na nedělní měření sil do Rakovníka. Velice náročný víkendový sportovní program.

     Softbalová výprava chomutovských MICROBEAVERS odjela v podvečer z Pardubic do Prahy, kde všichni přespali v tělocvičně školy v Praze – Bohnicích a odtud hned brzy ráno na ně čekal přejezd do Rakovníka.

 

 

SOFTBALLOVÍ MICROBEAVERS SI VYBOJOVALI V RAKOVNÍKU POSTUP NA ZLATÝ SUPER CUP 2014

  

       Ve středočeském Rakovníku se mladíci z Chomutova v neděli zúčastnili STŘÍBRNÉHO SUPERPOHÁRU 2014, který se již několik roků koná pod záštitou České baseballové asociace. Jsou to čtyři velké turnaje, které se konají po celé ČR a čtyři nejlepší týmy postoupí do ZLATÉHO SUPERPOHÁRU a k nim se ještě připojí další zahraniční týmy.

     Do programu turnaje v Rakovníku se kromě chomutovských přihlásila další šestice mužstev – JOUDRS Praha, SaBaT Praha, EAGLES Praha, SK KOTLÁŘKA Praha, TEMPO TITANS Praha a domácí NIPPERS Rakovník.  A nedělním sluncem zalitý krásný sportovní areál u 3. základní školy Rakovník byl svědkem mnoha zajímavých teeballových bojů. Mezi pražskými, většinou baseballovými týmy, se chomutovští softballoví BOBŘÍCI vůbec neztratili a vedli si velice dobře.

     Ve skupině měli chomutovští mladíčci dva favorizované celky z Prahy – TEMPO TITANS a SK JOUDRS se kterými dvě utkání vyhráli a ve dvou soupeřům podlehli. Nejdříve MICROBEAVERS nastoupili proti týmu JOUDRS Praha – Bohnice a po dramatickém boji svého soupeře porazili těsným rozdílem 15 : 14  a potom se utkali s týmem TEMPO TITANS Praha nad kterým zvítězili po velice dobrém výkonu 11 : 7 za velkého jásotu jejich fanoušků.

     Druhá část turnaje už nebyla tak úspěšná a svoji úlohu zcela jistě sehrála také únava nejmladších chomutovských softballistů. Ale i přesto byli zcela vyrovnaným soupeřem, když v odvetných zápasech s JOUDRS podlehli soupeři   5 : 14 a TEMPU 8 : 11 a v celkovém pořadí zúčastněných si vybojovali mezi baseballisty 4. místo na turnaji STŘÍBRNÝ SUPER CUP 2014 a hlavně jim toto umístění přineslo také  postup na turnaj ZLATÝ SUPER CUP 2014 !  www.superpohar.cz

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013