Malí vzrůstem, velcí srdcem.

13.04.2014 13:51

Nejmladší softballisté bojovali o první ligové body na turnaji v Chomutově.


V sobotu 12. dubna 2014 ožil softbalový areál SC 80 Beavers v Chomutově dětskými hlasy a po celý den tady bylo velice živo. Do Chomutova přijelo osm týmů nejmladších softballistů. Chomutovský softbalový klub byl pořadatelem 1. turnaje 2. ligy v Tee Ballu v sezóně 2014.

     Tradičně vzorná organizace ředitele turnaje Martina Chmelíka a jeho kolektivu, bezvadná spolupráce s rodiči chomutovských Microbeavers a přesně fungující rozpis turnaje dvaceti utkání – to všechno patřilo k devizám sobotního softbalového zápolení.

     Nejmladší softballisté hrají pálkovanou hru TEE BALL a jistě je nutné vysvětlit, čím se tato hra od softbalu liší. Je to samozřejmě pálkovaná hra, která se v mnohém softbalu podobá. Jen pálkaři neodpalují míčky nadhazovače, ale míček odpalují „z klidu“ – ze stativu, ostatní činnosti týmu v obraně i v útoku jsou ale stejné jako v softbalu. Takže je Tee Ball tou nejlepší a oblíbenou přípravou pro klasický softbal.

       Chomutovští softballisté se mladým teeballistům hodně věnují. Proto se také chomutovští MICROBEAVERS (Bobříci)  mezi účastníky 1. turnaje sezóny vůbec neztratili a vyhráli svoji základní skupinu, když postupně porazili své soupeře z Rakovníka, z týmu Joudrs Praha a také tým Spectrum Praha. Své teeballové body na turnaji zaznamenali i další chomutovští nejmladší – tým SEVERNÍ HVĚZDY Chomutov. A tento tým sbírá také své první cenné herní body.

     Druhou základní skupinu vyhráli mladí ŽRALOCI z Ledenic a DDM České Budějovice. Ti porazili HROCHY z Havlíčkova Brodu B, druhý tým JOUDRS Praha a chomutovské SEVERNÍ HVĚZDY. Po základní části se potom hrála utkání nadstavbové části o konečné umístění a současně i o první letošní ligové body ve 2. lize ČSA v Tee Ballu 2014.

     Program 2. ligy v Tee Ballu 2014 je velice bohatý a na týmy čekají ještě další ligové turnaje. Po tomto chomutovském to ještě letos budou turnaje v Trhových Svinách, v Pardubicích, v Praze – Bohnicích, v Havlíčkově Brodě a v Praze na Černém Mostě. Ten poslední turnaj se uskuteční na konci měsíce září a tak má Chomutovská softbalová akademie opravdu hodně práce. Teeballová liga se do Chomutova vrátí letos ještě jednou na začátku měsíce října, kdy se tady uskuteční dvoudenní finálový turnaj.

      Velkými pomocníky trenérů Martina Chmelíka, Jana Přibyla a Jana Nahodila jsou rodiče malých softballistů, kteří při tréninku a při utkáních nejen aktivně pomáhají, ale tatínkové při chomutovském turnaji vzali do ruky košťata, hrabadla a lajnovačku a starali se o úpravy na obou hřištích. Maminky se vzorně postaraly o občerstvení malých hráčů a jejich doprovodů.

     Chomutovský tee ballový turnaj skončil v sobotu až těsně před večerem a teprve potom se věděly výsledky a uzavřela se turnajová tabulka.

     Vítězem chomutovského turnaje se nakonec stali mladí softballisté z jihočeských Ledenic a z DDM České Budějovice, kterým se ve finále podařilo velice těsně zvítězit nad týmem MICROBEAVERS ze Sportclubu 80 Beavers Chomutov 8 : 7 na 3. místě potom skončil tým z pražských Bohnic – SK JOUDRS Praha NAVY.

     První letošní ligové body ve 2. lize ČSA v Tee Ballu jsou přiděleny a program této soutěže softbalových nadějí bude pokračovat  už 3. května 2014. Nejmladší softballisty bude hostit jihočeské město Trhové Sviny u Českých Budějovic.

(jg)

                  Konečné pořadí v turnaji.

 

1.   ŽRALOCI LEDENICE – DDM ČESKÉ BUDĚJOVICE

2.   SPORTCLUB 80 BEAVERS CHOMUTOV

3.   SK JOUDRS NAVY PRAHA – BOHNICE

4.   SPECTRUM PRAHA

5.   SK JOUDRS ORANGE PRAHA - BOHNICE

6.   HROŠI „B“ HAVLÍČKŮV BROD

7.   RED CRAYFISH RAKOVNÍK

8.   SEVERNÍ HVĚZDY CHOMUTOV

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013