LIGOVÝ TURNAJ KADETŮ V CHOMUTOVĚ.

13.09.2010 22:50

 

Mladí kadeti BEAVERS vyhráli ligový turnaj v Chomutově.

 

 

     Chomutovský softbal, to nejsou jenom zlatí muži Beavers, ale o minulém víkendu byli na hřišti u ZŠ v Heyrovského ulici vidět i mladí „BOBŘI“. Po celý víkend tady probíhala česká liga kadetů. Na víkendový turnaj o body do této soutěže se sjela bojovat mužstva až z Kunovic (Zlínsko) a z Lednice (Jižní Morava). Šestici týmů, které tuto soutěž hrají potom doplnili mladí softbalisté ze Sedlčan, z Karlových Varů, Mostu a samozřejmě také domácí.

     Mládežnické soutěže probíhají v kategoriích KADETI (st.žáci) a ŽÁCI (ml.žáci). Ještě v loňském roce mohly hrát v kadetské soutěži také dívky, které ale letos již mají svoji vlastní ligu. Týmy, které v sestavě dívky nemají, ty hrají extraligu. Chomutovští a všichni ti, kteří o víkendu v Chomutově hráli, ale v sestavě 1 – 3 dívky mají a nemohou být proto do extraligy zařazeni. Hrají tedy t.zv. 2.kadetskou ligu a ta, s blížícím se podzimem a koncem sezóny, už pomalu vstupuje do závěrečné části. Chomutovský ligový turnaj byl pátým turnajem kadetů a před nimi už je jen jediný – finálový turnaj, který rozhodne o letošním vítězi. V současnosti jsou mladí BEAVERS v lize na 1.místě a to je jistě veliký úspěch. totéž platí i o těch nejmladších softbalistech, o žácích, kteří také vedou svoji ligovou tabulku před závěrečným finálovým turnajem.

   Víkendový turnaj 2.ligy kadetů v Chomutově přinesl celkem 13 utkání a v nich zajímavé softbalové duely mladých softbalových nadějí. Do nedělního odpoledního finále se nakonec probojovali právě chomutovští BEAVERS a softbalisté z Moravy, SC SNAILS Kunovice. Finálové utkání bylo po celých sedm směn velice vyrovnanou partií obou finalistů. Chomutovští BEAVERS vedli 2:0, ale Kunovice se jim přiblížily stažením jednoho bodu na stav 2:1, ale nadhazovač Marek Malý tým BEAVERS přesnými nadhozy podržel a domácím se podařilo získat ještě další bod, který byl nakonec rozhodující pro konečný finálový výsledek 3 : 1 a celkové vítězství v turnaji. Vítězství v turnaji je velkým úspěchem, protože trenér mužstva Karel Turčík do sestavy zařadil i celou řadu těch nejmladších ze žákovského mužstva a pro mladé hráče to byla cenná zkušenost.

     Úspěchy mužstev kadetů a žáků jsou nejen potěšující, ale také příslibem, že mezi zálohami BEAVERS jsou talentovaní mladí softbalisté, kteří mohou po čase úspěšně doplnit extraligový tým mužů. Navíc jsou tyto úspěchy také důkazem péče oddílu o děti a mládež a současně i vizitkou, kterou mohou poslat rodičům, kteří hledají pro své ratolesti nové možnosti sportovního využití volného času. Hráčská základna kadetů a žáků je otevřená a trenéři rádi nové zájemce o softbal přivítají. (více ve vizitce pro rodiče - infobox).

Josef Griml – předseda oddílu softbalu SC 80 Beavers Chomutov

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013