Kadetské zlato

19.10.2011 21:38

Minulý víkend se naši kadeti zúčastnili finálového turnaje extraligy kadetů. Po základní části skončili kadeti na třetím místě a byli nasazeni do semifinálové skupiny. Do Bohnic se tedy chystali s nadějí na medaili. Již v pátek 14.10 se celý tým odebral do bohnického Svoboda parku, kde se závěrečný turnaj konal. Hned v pátek po příjezdu porazil náš celek, pod vedením trenéra Ondřeje Petříka a psychoterapeuta Petra Engela, tým pražského Spectra. Na prkně se představil Marek Malý a o naší převaze napovídá celkem jasný výsledek 7:3.

Sobotu začali mladíci zápasem s ostravskou Katalpou. Na pomoc dorazil i zbytek realizačního týmu v čele headkoučem Martinem Chmelíkem a pomocníky Janem Řápkem a Karlem Turčíkem. Proti Ostravě opět nadhazovala naše jednička Marek Malý. Velkou tahanici nakonec vyhráli chomutovští, tentokrát v poměru 2:0. Výhra nad Ostravou znamenala, že do zápasu s Ledenicemi jsme mohli nasadit „slabší“ sestavu. Zahráli si všichni mladíci i hráči mimo základní sestavu. Zápas odházeli Daniel Šustr a Kuba Petřík. Zápas se sice nevyvíjel podle našich představ, ale ani vysoká prohra 4:14 nás nemusela mrzet, jelikož jsme postoupili do finálové skupiny, v níž se odehrával i následující zápas s Havlíčkovým Brodem. Havlíčkův Brod patřil mezi jedny z favoritů turnaje a my jsme na něj opět postavili nadhazovače Marka Malého. Náš nadhazovač byl hlavním strůjcem naší výhry 5:2. Po malé pauze se kadeti přichystali na severočeské derby s mosteckými Painbusters. Beavers šli rychle do vedení 4:0, ale Mostu se postupným tlakem podařilo výsledek otočit. Před posledním směnou vystřídal na nadhozu Petříka Malý a již udržel pálkaře z Mostu na uzdě. To našim pálkařům se v dohrávce dařilo a podařilo se západ dovést do vítězného konce. Pro rozhodující bod doběhl na passball Kuba Petřík.

Výhra nad Mostem určila naše první místo ve finálové skupině. Byli jsme tedy nasazeni rovnou do semifinále a čekali jsme na vítěze dvojice Katalpa-Spectrum. Naším semifinálovým soupeřem se nakonec stala Ostrava. Sestava bylo tedy to nejsilnější, co jsme mohli sestavit, v čele s Markem na prkně, Kubou na kečru a Milanem Podlahou na spojce. Průběh nedělního zápasu byl o poznání jasnější než setkání se soupeřem ve skupině. Tentokrát bylo o vítězi brzy jasno. Chomutov vyhrál 6:1. Kadeti se tedy probojovali do finále, kde je čekali opět Painbusters Most. Chomutov nasadil stejnou sestavu, jako na semifinálový zápas. Silný mostecký tým nasadil též svého reprezentačního nadhazovače Martina Žofku a směle si kráčel za titulem, když již ve druhé směně vedl 0:4. Chomutovským se nejprve podařilo snížit na 1:4 a v poslední směně zápasu se díky odpalu Kuby Petříka dostali dokonce do vedení. Most stihl ještě vyrovnat v dohrávce, kde Petr Štrougal ze vduchu chytil těžký balón posily mosteckých Matouše Kasala a zápas se musel rozhodovat v tie-breaku. V tu chvíli se opět probudili chomutovští válečníci a nejprve Štěpán Přecechtěl posunul Ondru Musila z druhé na třetí metu a sám obsadil metu první. Milan Podlaha pak svým odpalem stahuje Musila a Milan Šulc metou zdarma naplňuje mety. Za tohoto stavu na pálku přichází Marek Malý. Vybírá hned první balón, ale velká rána bohužel končí přímo v rukavici mostecké spojky. Nastává tedy čas pro muže rozhodujících odpalů – Kubu Petříka. Na dva striky se mu opět daří dlouhý odpal až za střední pole a stahuje další dva body. Kubovi se proti mosteckému nadhazovači Žofkovi opravdu daří. Svými odpaly na něj již rozhodl finále chomutovského Interpoháru a nyní jednoznačně dvakrát zachraňuje chomutovský sen o zlatu. Další dva pálkaři jsou již out a jdeme tedy bránit. Mosteckým se sice ještě podaří stáhnout svého běžce z druhé mety, ale to je již vše a zápas uzavře hezky dvouout, když Marek Malý zahraje out z ulejvky na první metě a Pepa Tripal ještě stačí přihodit na Milana Podlahu, který outuje běžce na třetí metě. Chomutovská radost tedy propuká naplno.

Největší zásluhu na zlatu měl především nadhazovač Marek malý, který si po zásluze došel i pro ocenění pro nejlepšího nadhazovače i nejužitečnějšího hráče.

Sestava: 
Marek Malý 
Jakub Petřík 
Milan Podlaha 
Václav Šrétr 
Milan Šulc 
Petr Štrougal 
Josef Tripal 
Daniel Šustr 
Štěpán Přecechtěl 
Ondřej Musil 
Jan Novotný 
Jan Malý 
Vojtěch Polej 
Filip Leden 

 

napsal Honza Řápek

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013