FINÁLE ZAKLEPALO NA DVEŘE ( už poosmnácté )

29.09.2014 14:03

Brod poražen, Spectrum před námi

První semifinálový víkend jsme zvládli, tak nějak nad očekávání. Dvakrát porazit Havlíčkův Brod jsme rozhodně neplánovali. Co si budeme nalhávat, v základní části jsme od Hrochů dostali čtyřikrát klepec, takže jsme rozhodně nebyli favority. Hroši v lize bušili i do Luboše.

Podařilo se nám je ale dvakrát porazit, i když s notnou dávkou štěstíčka. V obou zápasech jsme prohrávali o 4 body, ale díky jedné směně se nám vždy podařilo otočit. První zápas z 1:5 na 6:5 (na 2 outy), druhý zápas z 0:4 na 6:4.

Fotbalový expert Josef Csaplár v televizi rád říkává, že vedení 2:0 o poločasu je zrádný stav. Teď ten zrádný stav přišel na nás. Většinou, když ale vedeme, tak už sérii udržíme. I když v semifinále 2012 proti Krči jsme také vedli 2:0 a nakonec jsme se o postup nadřeli v pátém zápase. A Brod nám má stále co vracet za rok 2011, kdy oni vedli 2:0, ale my to otočili.

Čekal nás zkrátka nabitý víkend. Pinda Pěnička to komentoval slovy: „Doufám, že máme dostatečně dlouhý lano. Minule jsme dost povolili, tak abychom to zase stihli včas přitáhnout.“

Do toho nám ještě chyběl kapitán a trenér Kuba Vrba.

 

Hroši Havlíčkův Brod – SC 80 Chomutov 11:4

Do Prvního zápasu jdeme s Lubošem, chytá Honza Přibyl. Na pálce začínáme s Mařenou Malým. Ten se dostane, ale nedokážeme ho stáhnout domu Tak body dávají Brodští. V první směně homerun Just, ve třetí homerun za tři body Dibelka a do konce třetí směny je to tvrdých odpalech už o šest bodů. Luboše na prkně střídá Kuba Petřík. A Hroši pálí i jeho. My sice přidáváme nějaké body, ale Hroši jich přidávají víc. Zápas je ukončen v šesté směně pro rozdíl.

Havlíčkobrodská nadhazovací posila nás drží zkrátka. Za celý zápas jsme měli jen pět lidí na metách. Nic moc.

Večerní telefonát s chybějícím head coachem Vrbou odhalil příčinu naší porážky. Špatně koučované nadhozy.

Spíme U Kroupů jako vždycky, ale tři jantaři musí pryč od týmu a spát U Jantara. Je to tam nakonec možná i lepší.

Večeři chceme pojmout jako teambuildingovou akci. Místo podpory týmového ducha se radši lehce pohádáme. Někteří prý moc mluví (Řápek), někteří hrozí opuštěním týmu (Nezbeda). Všechno ale dobře dopadne a chceme to vrátit Brodským.

Hroši Havlíčkův Brod – SC 80 Chomutov 0:12

Luboš znovu na prkně, Helmut znova chytá, ale tentokrát hází jiné balóny a vítězství je na světě. Brodští pálkaři byli proti Lubošovi silně neúspěšní a nedokázali se dostat dál než na první metu. Zatímco my… zatímco my jsme se nedokázali dostat ani na tu první metu. Z prvních devíti pálkařů jich sedm odešlo se strike outem. Mařena si he vybral až ve druhém startu.

Pak se ale Nezby dostává na metu a je stažen odpalem Petra Pěničky. Hroší vnitřní pole poprvé v zápase nezahraje úplně jistě.

Že ale umíme dávat body především v jedné směně ukážeme v šestém inningu. Malý je nejdřív out po svíci na spojku. A pak jedenáct bodů v řadě. Broďáky tentokrát rozpálíme spíše tvrdými údery do vnitřního pole. Jak se kupí naše body, bortí se i brodské sebevědomí a kupí se jejich chyby a tak se zase kupí naše body. Začarovaný kruh, na jehož konci to už vypadá dost nadějně pro nás.

Zápas ukončuje strike outem Luboš.

Finále se Spectrem

Postoupili jsme tedy do finále. Opět. Tam se utkáme se Spectrem. Opět. Těšíme se na ně, oni na nás určitě taky. Dojde tak na reprízy finále z let 2007, 2008, 2010, 2011, 2012 a 2013. Ostatní týmy to asi musí dost štvát.

Letos jsme se Spectrem hráli hezké vyrovnané zápasy a určitě si na ně věříme. Chceme jít za vítězstvím. Poučili jsme se z předchozích let, kdy nás namlsal už postup do finále, naopak se inspirujeme loňským tažením. Navíc bychom si opět rádi zahráli na poháru.

Z týmu bylo po posledním zápase cítit odhodlání. Věřím, že na to máme. Tým je silný. Luboš nestárne. Máme na to. Držte palce!

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013