EAGLES Z PRAHY ODJELI Z CHOMUTOVA PORAŽENI

01.05.2011 21:42

 

EAGLES z Prahy Krče odjeli domů s dvěma porážkami.

 

     Na sobotní odpoledne měli chomutovští softballisté SC 80 Beavers naplánovaná další dvě utkání nejvyšší české extraligové softbalové soutěže. Do Chomutova přijel silný soupeř z pražské Krče tým EAGLES s cílem uhrát s loňským Mistrem ČR alespoň jedno ze dvou utkání ve svůj prospěch.

     Trenér chomutovských BEAVERS Jan Přibyl postavil na post nadhazovače Lubomíra Vrbenského, který pražským pálkařům jejich útočnou roli velice komplikoval svými přesnými nadhozy. Chomutovští hned v prvním útoku zaznamenali první bod. EAGLES ale ve 2.směně zaútočili a dvěma body ve 2. směně kontrovali a rázem byl na ukazateli vyrovnaný stav 2 : 1 po rozehrané směně. Bobři ale v dohrávce této směny stav vyrovnali na 2 : 2 a toto score se neměnilo až do konce 4. směny. V dohrávce 5. směny ale chomutovští zaútočili a dvěma třímetovými odpaly Václava Svobody a Jiřího Nezbedy se podařilo stáhnout hned čtyři body a stav 6 : 2 BEAVERS potom kontrolovali až do konce prvního utkání.

     Jestliže první utkání provázelo krásné slunečné počasí, tak nad druhým zápasem se začalo velice mračit a kaučové obou týmů s obavami sledovali oblohu.

      Protože první utkání nebylo vůbec jednoduché, jak by se z výsledku nechalo usuzovat, rozhodl se Jan Přibyl nasadit opět na nadhoz rozehraného Lubomíra Vrbenského. Sehraná dvojice Luboš Vrbenský – Jakub Vrba nedala v 1. směně pálkařům soupeře šanci, ale ani Chomutov v útoku v této směně nebodoval. BEAVERS udeřili ale hned v následující směně, kdy se dařilo opět Jiřímu Nezbedovi, který třímetovým odpalem zajistil dva body a chomutovští dohráli 2. směnu se stavem 2 : 0 a vedení v utkání bylo slibným začátkem. Ale hned v následující směně zvedli hlavy pálkaři EAGLES a třemi body stav utkání otočili. Vývoj utkání se po 3.směně zdramatizoval, ale Bobři již v následující 4. směně v útoku ukázali soupeři svoji sílu, když několika zdařilými útočnými akcemi vyvedli EAGLES z rovnováhy a po chybách v soupeřově obraně domácí stahovali jeden bod za druhým. Když skončila 4. směna, byl na světelné tabuli již příznivý stav 7 : 3 a ten měli BEAVERS pod kontrolou až do konce utkání. Ve zbývajících směnách dal Jan Přibyl příležitost vyzkoušet extraligu i mladým juniorům Jakubu Petříkovi, Marku Malému a Milanu Podlahovi, kteří vystřídali a utkání s pražským soupeřem dohráli. Obě utkání řídili rozhodčí Radomír Tůma a Vladimír Liss.

     Po vítězstvích 6 : 2 a 7 : 3 tak chomutovští úspěšně uzavřeli extraligovou sobotu a déšť počkal až bude konec utkání.

     V neděli hrají SC 80 BEAVERS Chomutov další dvě utkání s celkem SLAVIA VŠ SOFTBALL Plzeň. Plzeňští hráli v sobotu dvě utkání v Mostě s celkem PAINBUSTERS Most a obě utkání vyhráli s výsledky 5 : 0 a 9 : 2 – takže Chomutov v neděli čeká opět kvalitní a silný soupeř.

 

Josef Griml

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013