DALŠÍ ÚSPĚŠNÝ VÍKEND BEAVERS

16.05.2011 13:05

 

Mladíci se v sestavě neztratili a dokázali, že už umí.
     V průběhu uplynulého víkendu čekala na chomutovské softbalisty SC 80 BEAVERS čtyři extraligová utkání na hřištích soupeřů v Praze. V sobotu nastoupili Beavers proti týmu TEMPO Praha v pražské Libuši ke dvěma z nich. Hrálo se od 14:00 a následně hned od 16:00 a Beavers obě utkání s přehledem vyhráli 7 : 0 a 6 : 1
     Druhým soupeřem byl v neděli loňský vicemistr ČR – tým SPECTRUM Praha a dvě utkání se odehrála v softbalovém areálu Svoboda Park v Praze. Trenér Chomutova Jan Přibyl šel s týmem do utkání s tím, že dá příležitost také mladým juniorům. První utkání Beavers vyhráli 2 : 1 a ve druhém utkání dostal příležitost na nadhozu junior a věkem ještě kadet Marek Malý, který tentokrát odházel za Bobry celé utkání. Markovi se dařilo “držet na uzdě” pálkaře loňského republikového vicemistra a konečný výsledek 6 : 5 pro SPECTRUM Praha je příznivý už proto, že vedle Marka Malého nastoupili i další chomutovští junioři Matěj Fridrich, Jan Řápek, Milan Podlaha a zažili tak svůj velký a skutečný “křest ohněm”. Podle chomutovského trenéra není vůbec ztráta prvních dvou bodů v extraligové soutěži žádnou tragédií. Loňský vicemistr prohrál už dvě extraligová utkání a vede sice tabulku, ale s tím, že má odehráno o dvě utkání více jak Beavers. “ Naši mladíci si zahráli pěkný a dramatický zápas. Vedli jsme 1 : 0 a potom jsme prohrávali 2 : 1 a když se začalo Spectru dařit a na tabuli už bylo score v jejich prospěch 6 : 1 tak mužstvo zabralo a čtyřmi body srovnalo krok na konečných 6 : 5 pro Spectrum. Tým se čtyřmi juniory zahrál dobře, ale stále mají naši mladí na čem pracovat. Mají talent, ale pouze talent nestačí a tak na sobě musí ještě hodně a hodně zapracovat” hodnotí druhý nedělní zápas trenér Jan Přibyl.
“Není důležitý výsledek, je důležité, že se naši mladí v sestavě neztratili. Byl jsem s nimi docela spokojený a Marek si vyzkoušel, jaké to je hrát proti dobrým pálkařům ze Spectra” říká trenér Jan Přibyl. “Pro mužstvo je důležité udržovat si výhodné postavení v tabulce extraligy. První a druhý po základní části začínají potom play off až v závěrečném semifinále. Nemusí o semifinále s nikým dlouze bojovat a my potřebujeme mít v srpnu klid na přípravu na evropský turnaj ESF.  Čeká nás Pohár mistrů evropských zemí v Dánsku 21. – 28. 8. 2011 a to bude letos opět velice náročný úkol” dodává Jan Přibyl.
     Příštím soupeřem chomutovských softbalistů jsou “Krotitelé bolesti” (PAINBUSTERS) z Mostu, kteří jsou letos extraligovým nováčkem. Dvě extraligová utkání se budou hrát od 15:00 a od 17:00 na hřišti soupeře v Mostě – Ovčíně 28. května 2011 kousek od mosteckého autodromu. Chomutovští fanoušci to tedy nemají daleko a mohou přijet Bobry podpořit.
Josef Griml
 
VÝSLEDKY BEAVERS Z VÍKENDU r
 
TEMPO PRAHA  :  SC 80 BEAVERS CHOMUTOV  0 : 7
TEMPO PRAHA  :  SC 80 BEAVERS CHOMUTOV  1 : 6
SPECTRUM PRAHA  :  SC 80 BEAVERS CHOMUTOV  1 : 2
SPECTRUM PRAHA  :  SC 80 BEAVERS CHOMUTOV  6  :  5
 
Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013