Chomutovská omladina

16.01.2012 22:19

Tréninky kadetů (10–16 let) se konají v extraligovém softbalovém areálu s vlastním sociálním zázemím při 12. ZŠ Heyrovského dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) vždy 2 hodiny. V zimě se trénuje v tělocvičnách ZŠ Heyrovského také dvakrát týdně 2 hodiny.  

Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři. Na jednu tréninkovou jednotku připadá cca 20 dětí. Cílem tréninku je naučit děti softbalu nejen drilem, ale i formou her. Několik našich hráčů má místo v širším kádru reprezentace juniorů (Jan Řápek, Milan Podlaha, Jakub Petřík), která se bude v letošním roce pokoušet uspět na MS juniorů v Argentině. V jejím užším výběru již má své místo Marek Malý, patrně nejlepší hráč ČR ročníku 1995, a náš odchovanec Vladimír Hanák, v současné době nastupující v dresu Mostu.

Od jara do podzimu se hrají víkendové turnaje v rámci mládežnické extraligy kadetů. Minulý rok jsme se zúčastnili turnajů v Mostě, Chomutově, Havlíčkově Brodě a třikrát v Praze. Pondělní odpoledne patří utkáním oblastního přeboru proti soupeřům z Mostu a Ostrova nad Ohří. 

Velkým úspěchem loňské sezony je titul mistra ČR v kategorii kadetů. Vítězství v mládežnické kategorii získal náš klub po dlouhých 16 letech a je příslibem úspěšné generační výměny hráčů A týmu. 

 

Mikro Beavers (4–8 let) fungují v rámci našeho klubu od podzimu 2010. V týmu je přes 30 dětí ročníků 2003–2007. Trénuje se jednou týdně (v úterý). Děti se zatím nepřipravují na konkrétní sportovní odvětví. Jejich sportování spočívá ve všeobecné přípravě se zaměřením na míčové hry a práci v kolektivu. Na přípravě dětí se, pod vedením trenérů, aktivně podílejí i jejich rodiče, jejichž účast na tréninku požadujeme. V letošním roce plánujeme premiérové softbalové utkání tohoto týmu. 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013