Chomutov porazil Radotín 3 : 2 a postupuje.

03.10.2010 21:27

 

Semifinálovou sérii vyhráli chomutovští 3 : 1
 
Kdo oželel sobotní oběd a přišel v poledne na softbalové hřiště chomutovských Beavers, ten určitě nelitoval. Už krátká porada před utkáním kauče Jana Přibyla a hráčů nužstva Beavers dávala tušit, že do zápasu nastoupí celé mužstvo s odhodláním získat tolik potřebný rozhodující bod pro postup do závěrečných finálových bojů. Chomutovský tým, ověnčený zlatými medailemi z posledního Poháru mistrů evropských zemí v Ronchi dei Legionari v Itálii, měl před sebou nelehký úkol - porazit ambiciozní softbalisty z Prahy - Radotína a zajistit si tak finálovou účast pro vrchol letošní extraligy. S týmem Radotínského sportovního klubu přijela i početná skupina jejich skalních fanoušků a softbalových přátel. Všichni věděli, že se v Chomutově musí rozhodnout. V pravé poledne oba týmy nastoupily k utkání a když se Radotínu podaří zvítězit, tak se musí hrát od 14:00 ještě páté - rozhodující utkání.
"Pojďme si to dneska užít. Zahrajme si pěkný softbal a pojďte to rozhodnout hned v tomhle utkání...." burcoval své mužstvo, před nástupem, kauč chomutovských Jan Přibyl. Obě mužstva nastoupila v plných sestavách a s nimi a s diváky se pozdravila také trojice delegovaných rozhodčích ČSA Miroslav Dolejš, Radek Tůma a Helena Voborníková.
Do utkání nastupovali Beavers v obraně a svými prvními pálkaři zahajoval v útoku  1.směnu Radotín. Pěknou diváckou atmosféru ještě více rozproudil hned první pálkař útočícího Radotína Hlinka, kterému se podařil nechytatelný homerun a do konce zahajovací 1. směny ještě hosté stáhli ještě druhý bod a Beavers se nepodařilo, přes dobrou činnost v útoku v první směně, bodovat. Až do třetí směny se nepříznivý stav 0:2 neměnil i přesto, že se Chomutovu podařilo v útoku obsadit všechny mety, ale finální odpal se však nezdařil. V následující směně však Chomutov "udeřil" a po razantním útoku pálkařů se podařilo srovnat stav na 2 : 2 a od tohoto okamžiku se týmu dařilo. Dobrý výkon pálkařů Beavers v útoku a pečlivá obrana hráčů ve vnitřním a vnějším poli, s tradičně vynikajícím Lubomírem Vrbenským v nadhazovacím kruhu, kterému nadhozy spolehlivě chytal Jakub Vrba begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting, už soupeřům nedal příležitost ke scorování. Navíc se Chomutovu podařilo stáhnout třetí bod, který byl pro toto utkání nakonec rozhodující. Ještě v rozehrávce sedmé směny sáhl Radotín ke střídání dvou pálkařů, ale třemi, velice rychlými, strikeouty  Luboš Vrbenský utkání  ukončil.
Za dlouhého potlesku diváků utkání pro chomutovské Beavers skončilo 3 : 2 a znamená to postup do finále letošní extraligové play off a do bojů o titul Mistr ČR 2010
Již dnes jsou jisté stříbrné medaile a boje o ty zlaté začnou hned příští víkend. Teď jen Chomutov čeká na jméno svého soupeře. Bude to Spectrum Praha nebo Slavia VŠ Softbal Plzeň ? Právě tahle neznámá se potom ještě musí do tohoto hlavolamu dosadit. Vytrvalé deště z minulého týdne se podepsaly i na druhém semifinále a druhá dvojice bojující o finálový postup kvůli počasí odehrála pouze dvě utkání. Oba týmy mají šance na postup otevřené a do závěrečných bojů (víkend sobota - neděle musí rozhodnout) nastupovaly za stavu 1:1 v jejich sérii.
Poražení ze semifinálových bojů se potom o příštím víkendu vzájemně utkají o bronzové medaile a Chomutov opět, tradičně, nebude ve finále chybět. 
Sestava týmu SC 80 Beavers Chomutov:
Lubomír Vrbenský (nadhoz), Jakub Vrba begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting (zadák), Václav Svoboda, Jaroslav Lhoták, Jiří Nezbeda, Jaroslav Maron, Jakub Kopřiva, Jan Vlček, Petr Pěnička, Jan Přibyl (hrající kouč týmu), Matěj Abrahám, Jan Řápek, Tomáš Karásek a Petr Šesták. V týmu chyběli nemocní Jaroslav Mikulec a Jiří Peksa.
Vítězstvím nad Radotínským sportovním klubem a postupem do finále extraligy oslavil pěkně své 30.narozeniny stále usměvavý Petr Pěnička a celý tým mu k nim srdečně poblahopřál.
Josef Griml begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting
Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013