BEAVERS ZVÍTĚZILI V RADOTÍNĚ.

25.09.2010 23:15

V sobotu se Chomutovu v Praze dařilo.

 

 

 
   Jako velice těžký rébus se chomutovským softbalistům jevilo sobotní třetí semifinálové utkání s Radotínským sportovním klubem. V předchozích dvou utkáních se pálkařům Bobrů příliš nedařilo a po hubeném vítězství 1:0 doma přišla smolná porážka 1:2 v Radotíně a v sobotu do Prahy - Radotína odjížděli Beavers za nerozhodného stavu semifinálové série play off 1 : 1
   Páteční trénink týmu ještě více udělal vrásky kaučovi Janu Přibylovi, když se dozvěděl, že pro nadcházející utkání nemůže počítat s pálkařem a obráncem 2.mety Jiřím Peksou pro vážné zdravotní problémy s páteří. Všichni členové týmu však s velkou odpovědností trénovali hlavně činnosti v útoku a Lubomír Vrbenský svými tvrdými nadhozy pálkaře vůbec nešetřil. Celý tým velice nutně potřeboval získat zpět důležitou sebedůvěru a připravit se na nadhazovače svého soupeře.
   Pěkný softbalový areál v Radotíně přivítal chomutovské softbalisty velkou oblačností a slabým deštěm, který těsně po nástupu obou mužstev, jako zázrakem, ustal.    Chomutovští softbalisté nastupovali do utkání s velkým odhodláním předvést, proč jsou nejlepším evropským klubovým mužstvem. Hned s prvním pálkařem bylo všem jasné, že Beavers půjdou s velkým odhodláním za vítězstvím. Hned v 1.směně se mužstvu podařilo získat první dva body, ale soupeř v dohrávce 2.směny snížil stav na 1:2 a vyslal signál, že se nechce nechat lehce porazit. Ve 3.směně nastoupil do pálkařského boxu hrající trenér týmu Jan Přibyl a hned druhý nadhoz domácího Jaroslava Breníka poslal dlouhým a přesným odpalem až za 76 metrovou hranici, kterou vymezuje plot hřiště. A všichni chomutovští se mohli radovat z Přibylova homerunu. Netrvalo to ani dalších patnáct minut a Václav Svoboda využil ideálního nadhozu domácího nadhazovače a napodobil svého spoluhráče dalším dlouhým odpalem, který radotínští obránci ve vnějším poli pouze bezradně sledovali. Homerun číslo dvě a zase radost. Chomutovským Beavers se dařilo a i když se po chybě Chomutova, v obraně na mokrém trávníku, podařilo Radotínu zaznamenat druhý bod, byli to Beavers, kdo držel hru pevně ve svých rukou. Další bod nakonec pečetil vítězství Beavers a ukazatel score se zastavil na stavu 5 : 2 pro Chomutov.
   Závěrečné pozdravení obou mužstev a poděkování divákům jako by bylo signálem pro dešťové mraky a začalo opět pršet. Chomutovští odjížděli domů s dobrou náladou a se stavem semifinálové série 2 : 1 v jejich prospěch. Ale všem bylo jasné, že není nic rozhodnuté. Před Beavers je těžký úkol - získat ještě třetí, rozhodující, vítězství, chtějí-li postoupit do finálových bojů. A právě to čtvrté (a snad i páté) utkání bylo v plánu na  neděli 26.září v Chomutově.
   Nepřízeň počasí postihla druhou semifinálovou dvojici. Do Plzně zajeli ke třetímu utkání softbalisté z týmu Spectrum Praha, kteří hráli se Slavií VŠ Softbal Plzeň také v sérii nerozhodně 1:1 a jsou v tomto duelu považováni za favorita. V Plzni se ale odehrála pouze jedna směna a rozhodčí utkání ukončili pro nezpůsobilý terén s tím, že se utkání, ve kterém vede Spectrum Praha 4 : 0, bude dohrávat v úterý. A tak v neděli nebude o finalistech ještě rozhodnuto.
Josef Griml
Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013