BEAVERS VEDOU V PLAY OFF 2 : 0

25.09.2012 15:10
BOBŘI PORAZILI DVAKRÁT EAGLES Z PRAHY – KRČE.
3 : 0 a 1 : 0

O víkendu začalo v play off nejvyšší české softbalové extralize mužů semifinále, do kterého se probojovaly čtyři nejlepší softbalové týmy této sezóny. Vedle chomutovských BEAVERS to jsou ještě dva týmy z Prahy – EAGLES z Krče a SPECTRUM z Černého Mostu. Čtveřici doplňují ještě softballisté z Vysočiny H...
ROŠI z Havlíčkova Brodu.
Chomutovští BEAVERS dostali po vítězném čtvrtfinále za soupeře EAGLES Praha – Krč a v sobotu zajížděli do areálu Green Roller Park v pražské Krči k prvnímu semifinálovému utkání. Dvojici Lubomír Vrbenský (nadhoz) a Jan Řápek (zadák) se ve spolupráci s obránci v poli dařilo bránit ambiciozní krčské pálkaře a mužstvo Bobrů jim nedovolilo za celé utkání scorovat. Beavers zaznamenali dva body ve 2. směně a třetí bod přidali v 6. směně a první semifinálové utkání skončilo v Praze vítězstvím chomutovských softballistů 3 : 0 a prvním vítězným bodem v sérii.
K odvetě přijeli EAGLES do Chomutova a v neděli přesně v poledne dala trojice rozhodčích ČSA Jiří Dostál, Svatopluk Smysl a Pavel Východský signál k zahájení utkání. Chomutovští, jako domácí, nastupovali do obrany a do nadhazovacího kruhu se postavil zkušený nadhazovač Beavers Chomutov Lubomír Vrbenský, kterému se hned v 1. směně podařilo rychle vyautovat tři první pálkaře soupeře. Ale i soupeř nastupoval do obrany s dobrým nadhazovačem. Do nadhazovacího kruhu se před prvního chomutovského pálkaře a reprezentanta Jaroslava Mikulce postavil také zkušený krčský nadhazovač a reprezentant ČR Jonáš Mach. Oba nadhazovači – Jonáš Mach a Lubomír Vrbenský potom kralovali celému utkání, ve kterém sice opticky „tahali za delší konec“ chomutovští softballisté, ale nedařilo se tuto lehkou převahu na pálce dotáhnout do bodového konce. Největší smůlu měl asi Jakub Vrba, kterému chybělo při jeho odpalu pár centimetrů a Beavers by se radovali z homerunu. Odpal skončil těsně před plotem, sice přes něj po odrazu přeskočil, ale výrok rozhodčích – pálkař získává po odpalu pouze 2. metu. Nedařilo se a nedařilo i přes několik zajímavých útočných situací. V mužstvu Beavers měl v neděli svůj den sedmnáctiletý junior Marek Malý, který se nejen blýskl několika zdařilými odpaly, ale i soustředěným výkonem v obraně, když se mu podařilo odchytat několik soupeřových nebezpečných odpalů.
Směna střídala směnu a na ukazateli score byl stále stav 0 : 0 který se nezměnil ani po odehrání předepsaných sedmi směn. Extraliga však nerozhodný stav nezná a pro tuto situaci rozhodčí nařizuje „zkrácenou hru“ – TIE BREAK a tak to bylo i v neděli. Do zkrácené hry, jako první, nastoupili EAGLES, kterým se scorovat nepodařilo. Osmou směnu dohrávali BEAVERS. Po sebeobětovací ulejvce pálkaře Jana Řápka se běžec Milan Podlaha posunul do scorovací pozice na 3. metu a na pálku nastupuje Jaroslav Mikulec, český reprezentant, kterému dává soupeř „metu zdarma“ a totéž EAGLES uplatňují i u dalšího chomutovského pálkaře Jiřího Nezbedy. Tím BEAVERS naplňují všechny tři mety, ale hraje se vabank, protože na změnu score mají Beavers k dispozici pouze jediný odpal. Do pálkařského boxu se staví Václav Svoboda, který hned první dobrý nadhoz Jonáše Macha posílá dlouhým nechytatelným odpalem přes vnitřní až do vnějšího pole a je rozhodnuto. Potřebný vítězný bod BEAVERS stahují a vítězí po tie breaku 1 : 0 a celkový stav semifinálové serie je po tomto víkendu optimistických 2 : 0 a z obou soupeřů jsou chomutovští těmi, kdo je k branám finále blíže.
Dobojováno ještě ale není a EAGLES přijedou opět ke třetímu semifinálovému utkání příští sobotu do Chomutova, kde se bude bojovat o třetí bod, který je potřebný k postupu do finále.

V sobotním utkání ve druhé semifinálové dvojici ve Svoboda Parku v Praze – Bohnicích porazili softballisté SPECTRUM Praha mužstvo z Vysočiny HROŠI Havlíčkův Brod 9 : 6 a odvetné utkání se hrálo až pozdě odpoledne v HIPPOS ARÉNĚ v Havlíčkově Brodě a výsledek nebyl dosud znám.

 

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013