BEAVERS STOPROCENTNĚ ÚSPĚŠNÍ

17.04.2011 20:35

 

neděle 17. dubna 2011

SC 80 BEAVERS CHOMUTOV : SNAILS KUNOVICE  -  1 : 0  a  7 : 3

 

     V neděli 17. 4. 2011 se v softbalovém areálu Beavers představili moravští softbalisté SNAILS KUNOVICE, kteří si v sobotu poměrně snadno poradili s nováčkem extraligy s týmem PAINBUSTERS MOST ve dvou utkáních 6 : 3 a 11 : 1 a do Chomutova přijeli s ambicí  co nejvíce potrápit loňského Mistra České republiky.

     Do prvního utkání, které začalo již v 11:00 nastoupili Beavers s Lubošem Vrbenským na nadhozu a oba týmy svoje obranné činnosti velice dobře zvládaly. Čekalo se na chybu soupeře. Pálkaři Beavers se po celé utkání snažili soupeře “přepálit”, ale finálový odpal se nedařil a často zapracovala také sportovní smůla, když se odpal podařil, ale rovnou do rukavice bránícího soupeře. A tak nakonec Beavers byli rádi i za jediný stažený bod, který pro ně znamenal vítězství a dva extraligové body.

     Druhé utkání s Kunovicemi začalo ve 13:00 a do třetí směny se ani jeden ze soupeřů bodově neprosadil. Chomutovští s Jaroslavem Mikulcem na nadhozu nakonec přece jen jeden bod zaznamenali a občas se blýskli zajímavými akcemi. Pořádně zahřmělo až ve 3.směně, kdy se útočícím Beavers podařilo naplnit všechny mety a Jiří Nezbeda Grand Slamem (čtyřbodovým homerunem) rázem zvýšil stav utkání  na 5 : 0 a vzápětí tento pěkný stav utkání ještě chomutovští pálkaři zvýšili o další bod. Při tomto příznivém stavu utkání trenér Jan Přibyl dal střídáním příležitost mladým juniorům – odchovancům Beavers, aby získávali cenné extraligové zkušenosti. Přes velikou snahu celého týmu se dvěma náhodnými odpaly dostali hráči Kunovic na mety a podařilo se jim stáhnout tři body a upravit pro ně nepříznivý vývoj utkání na 3 : 6 ale to bylo všechno, co jim domácí povolili. Ti naopak ještě jednou scorovali a upravili tak konečný stav utkání na 7 : 3

     První čtyři utkání nejvyšší české softbalové soutěže EXTRALIGY MUŽŮ zvládli chomutovští softbalisté na sto procent a čtyři víkendová vítězná utkání znamenají prvních osm extraligových bodů.

 

     O nadcházejícím víkendu se v Chomutově uskuteční první turnaj INTERPOHÁRU, který v loňském roce vyhrál “B” tým chomutovských Beavers a bude tak tento úspěch v letošní sezóně obhajovat. 

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013