V PRVNÍM UTKÁNÍ BEAVERS S PŘEVAHOU PORAZILI RADOTÍN.

17.09.2012 12:06
BEAVERS CHOMUTOV : RADOTÍN 13 : 1

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání letošní play off nejvyšší české softbalové ligy mužů zajížděli chomutovští Beavers do Prahy – Radotína. Chomutovští, kteří se v základní části extraligy umístili na 3. místě byli v sobotu 15. září 2012 hosty v prvním čtvrtfinálovém utkání softballistů z Radotínského sportovního klubu v Pr...
aze – Radotíně, který se umístil na 6. místě. Oba týmy v tabulce po základní části však dělily pouhé dva body.
Když se na pátečním tréninku Beavers na soupeře připravovali, bylo jasné, že si celý tým uvědomoval, že sobotní utkání nemá vyloženého favorita. Trenér Jan Přibyl připravoval hráče na to, že v play off je možné všechno a že mužstva, která se umístila v základní části na prvních šesti místech jsou všechna českou softbalovou špičkou.
K prvnímu utkání odjel tým i s mladými juniory, kteří se osvědčili o uplynulém víkendu jak v Radotíně, tak v neděli proti Tempu Red Fox v Praze – Libuši. Trenér všem po pátečním přípravném tréninku řekl, že od týmu očekává v sobotním utkání maximální nasazení a perfektní soustředění.
V sobotu tedy oblékli oranžové dresy Lubomír Vrbenský, Jaroslav Mikulec, Jiří Nezbeda, Václav Svoboda, Petr Pěnička, Jakub Vrba, Marel Malý, Jakub Petřík, Petr Šesták, Jaroslav Lhoták, Matěj Fridrich, Milan Podlaha, Jan Řápek a trenér Jan Přibyl. Přesně v poledne dalo trio rozhodčích – Jan Hora, Radomír Tůma, Petr Mindžák pokyn k prvnímu nadhozu.
Na pálku do útoku nastupoval tým chomutovských Beavers a hned po prvním odpalu se začaly dít věci, které asi radotínští softballisté nečekali. Chomutovským Beavers se dařilo na pálce a tak, když došlo ke střídání a radotínští softballisté první směnu svým útokem dohráli, bylo na světelné tabuli score 5 : 0 ve prospěch Beavers. Aby toho nebylo dost, tak hned ve 2. směně první pálkař Jaroslav Mikulec přesně trefil nadhoz reprezentanta Jaroslava Breníka a poslal míč homerunem až za ohrazení. Hned ve druhé směně chomutovští stáhli další body a 2. směnu zakončili přesnou obrannou hrou a Radotín prohrával už 9 : 0 a ani ve třetí směně si Radotín nedokázal poradit s přesnými, rychlými a tvrdými nadhozy Lubomíra Vrbenského a tak za velice příznivého stavu na post nadhazovače nastoupil junior Marek Malý, který svými nadhozy také dělal starosti pálkařům z Radotína, kterým nepomohlo ani vystřídání nadhazovače Jana Čučky. Jan Přibyl Lubomíra Vrbenského šetřil na nedělní odvetu. Beavers v páté směně přidali další čtyři body a utkání skončilo v 5. směně rozdílem 13 : 1 ve prospěch chomutovských Beavers. V týmu zavládla naprostá spokojenost nejen s výsledkem, ale hlavně s výkonem celého mužstva. V Radotíně si zahráli úplně všichni – jak základní devítka, která utkání „rozjížděla“, tak všichni, kteří do Radotína odjeli.
Výsledek 13 : 1 je jistě potěšující, ale k postupu do dalších bojů o letošní titul je potřeba porazit soupeře dvakrát a protože první vítězství je teprve dobrým úvodním krokem, je potřeba „stát pevně nohama na zemi“, protože v softbalové play off nejsou nikdy dvě utkání stejná.
Josef GRIML

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013