BEAVERS DĚTEM

01.09.2013 20:34

     BEAVERS – to nejsou jen sportovní softbalové týmy mužů, mládeže a dětí, ale i tátové, kteří se starají o své děti, maminky, které chodí s dětmi na tréninky… Chomutovští softballisté mají své příznivce, kamarády, přátele, kteří mají také rodiny - děti, se kterými čas od času přicházejí na softbalový areál Beavers. Mezi tuto drobotinu patří také mužstvo, kterým velcí softballisté říkají MICROBEAVERS – BOBŘÍCI a to jsou ty děti, kterým se softbal zalíbil. Však už hrají také svoji pravidelnou soutěž ČSA v Tee Ballu nebo od loňského roku i  v Bee Ballu. 

     Když začínaly prázdniny, tak tyto nejmenší „bobří“ softballisty pozvali přátelé ze Spolku Domovina do areálu VEROSu na jejich „loučení se školou a vítání prázdnin“. Na oplátku chomutovští softballisté pozvali Spolek Domovina – jejich děti s rodiči, zase do svého sportovního areálu na soutěžní sobotní odpoledne.

     Po celé sobotní odpoledne zněly hřištěm u ZŠ v Heyrovského ulici dětské písničky a soutěžilo se v disciplínách, které byly ve znamení softbalových dovedností se zaměřením na rychlost, obratnost a na soustředění. U mnohých disciplín si svůj sportovní talent vyzkoušeli také rodiče a tak se povzbuzovalo a závodilo… odpalovalo, běhalo po metách na čas, házelo se softbalovými míči, děti i rodiče si vyzkoušeli svůj postřeh při odpalování míčků, které jim nadhazoval tréninkový stroj nebo se soutěžilo v „biatlonu“ na krosové trati. Prostě – organizátoři pro všechny připravili celou řadu soutěží a celému odpoledni vrchovatě přálo slunečné počasí. Točila se zmrzlina i cukrová vata, opékaly se špekáčky, zajištěné bylo občerstvení jak pro děti, tak pro dospělé a vládla dobrá nálada a spokojenost. 

     Spokojený byl jak Ing. Rudolf Kozák (Spolek Domovina), tak i hlavní organizátor Beavers Martin Chmelík : „ My jsme téhle naší akci nedělali žádnou velikou propagaci. Říkali jsme si, že své přátele osloví Domovina a od nás přijdou naši mladí a nejmenší. Mysleli jsme si, že přijde tak 30 – 40 dětí a nakonec se nám tady prezentovala stovka dětí a to nepočítám rodiče, prarodiče…. Prostě jsme s účastí velice spokojení. Do organizace se zapojili ti, kteří nám pomáhají s „BOBŘÍKY“, ale i naši kadeti, softballisté z mužstva „B“ i „A“ a všem, kteří pomáhali patří můj dík. V pondělí zase začne škola a my opět budeme naplno trénovat. Tohle sobotní odpoledne na konci prázdnin bylo příjemným nadechnutím před nastávajícím zbytkem softbalové sezóny. Navíc jsme mnoho dalších dětí seznámili s prvky softbalu a možná, že někteří z nich přijdou mezi nás. Náš sport je další nabídkou pro děti a mládež, jak smysluplně vyplnit sportem volný čas. Jsem spokojený a chci poděkovat i Spolku Domovina za pomoc a spolupráci. Jsem moc rád, že se dobrá věc podařila.“

     Děti dosoutěžily a svoje „vyhrané“ body potom proměnily za hezké věcné odměny a díky pěkné atmosféře se nikomu moc domů nechtělo.

Josef Griml

FOTKY JSOU NA FACEBOOKU.

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013