Beavers B vládnou Interpoháru

29.06.2013 22:44

O tom, že chtějí chomutovští BEAVERS “B” zopakovat svoje tři předchozí vítězství v českém INTERPOHÁRU 2013 přesvědčili Bobři také o víkendu 22. a 23.6.2013, kdy se na jejich hřišti pořádal další z turnajů této letošní soutěže ČSA. O interpohárové body na chomutovském hřišti bojovali softbalisté z jihomoravských Lednic, ze Sezimova Ústí, z Prahy, z Teplic a s tradičními účastníky této soutěže si změřili síly i chomutovští kadeti.

 


BEAVERS “B” prošli turnajem bez jediné porážky a tak se v závěrečné nadstavbové části nakonec utkali ve finále s týmem BULLDOGS LEDNICE z jižní Moravy. Beavers vstoupili do finále hned v první směně čtyřmi body a všechno nasvědčovalo tomu, že vítězství ve finále bude snadnou záležitostí. Ale jednoduché to nebylo. Buldoci po dvou chybách Bobrů naplnili všechny mety a potom následoval jejich čtyřbodový homerun “grand slam” a bylo rázem score vyrovnané 4 : 4  a všechno začalo být mnohem dramatičtější. Softbalisté z Moravy přidali pátý bod, ale Beavers hned kontrovali a vyrovnali. Po uplynutí stanoveného hracího času byl tedy stav nerozhodný 5 : 5 a následoval tie break, který rozehráli chomutovští. Beavers do zkrácené hry vstoupili impozantně a zatížili konto soupeře hned šesti body a Buldoci v dohrávce jen stav “učesali” na konečných 11 : 7 pro Beavers, kteří v dalším interpohárovém turnaji zvítězili a připsali si na své konto dalších 9 vítězných bodů.

V celkové tabulce INTERPOHÁRU 2013 vládnou chomutovští BEAVERS “B” se 33 body a soupeři na 2. a 3. místě mají o 19 bodů méně. Je tedy jasné, že chomutovští jdou velice zřetelně za svým dalším interpohárovým vítězstvím. Jsou již držiteli INTERPOHÁRU z let 2010, 2011 a 2012 a před sebou mají ještě turnaje koncem srpna v Lednici na Moravě a v září v Sezimově Ústí.

Organizace víkendového turnaje se na výbornou zhostili opět chomutovští BEAVERS a Martin Chmelík, ředitel turnaje s kolektivem dobrovolníků, nadšenců a obětavých pomocníků a tak byly všechny zúčastněné týmy v Chomutově velice spokojeny. Softbalový víkend v Chomutově opět prokázal, že se v našem městě hraje nejen špičkový softbal, ale že je zde mnoho lidí, kteří tomuto sportu velice přejí.

Josef Griml

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013