ANI PLZEŇ BOBRY NEPOKOŘILA

01.05.2011 21:46

 

Beavers vyhráli již osm extraligových utkání.

    

V neděli si chomutovští softballisté poradili také s týmem z Plzně, který do Chomutova přijel se dvěma sobotními vítězstvími nad mužstvem PAINBUSTERS Most (5 : 0 a 9 : 2).

     Chomutovští BEAVERS nastoupili k prvnímu nedělnímu utkání od 10:00 dopoledne s Jaroslavem Mikulcem v nadhazovacím kruhu. Lubomír Vrbenský měl za sebou obě náročná sobotní utkání s týmem EAGLES Praha Krč a v neděli v prvním utkání odpočíval. Jaroslav Mikulec se ale své úlohy ujal velice dobře, obrana pracovala spolehlivě a pálkaři Chomutova v útoku zaznamenali na soupeře již v 1. směně tři body a ve 2. směně k dalšímu bodu přispěl junior Marek Malý svým zdařilým třímetovým odpalem. Takže po 2. směně byl stav  4 : 1 a ve 3. směně již 6 : 2 a Chomutov měl otěže utkání v této části hry pevně v rukou. K dalšímu zvýšení na 7 : 2 přispěl dalším třímetovým odpalem Matěj Abrahám a tento stav se udržel až do počátku 7. směny, která však byla poznamenána zraněním chomutovského juniora Matěje Fridricha, který hájil v obraně 1. metu. Útočící pálkař plzeňské SLAVIE po tvrdém odpalu trefil Matěje Fridricha přímo do hlavy a otřesený chomutovský junior musel vyhledat ošetření v nemocnici, odkud byl ale posléze propuštěn do domácího ošetřování.

     Po této dramatické situaci se podařilo útočníkům Plzně už jenom nepříznivý stav korigovat třemi staženými body na konečný stav 7 : 5 ve prospěch chomutovských BEAVERS.

     Po necelé půlhodině po závěru prvního utkání potom zahájili ve 12:00 rozhodčí Jan Hora a Svatopluk Smysl utkání druhé. Trenér Jan Přibyl poslal na post nadhazovače Lubomíra Vrbenského, který nepovolil plzeňským pálkařům vůbec zabodovat. Chomutov v 1. směně získal jeden bod, ale hned v následující směně chomutovští pálkaři v útoku přidali dalších pět bodů a score 6 : 0 pro Chomutov bylo na světelné tabuli až do 5.směny. Když BEAVERS v dohrávce 6. směny přidali další bod, tak rozhodčí utkání předčasně ukončili tzv. rozdílem (rozdíl 7 bodů v 6.směně). Utkání skončilo      7 : 0 a chomutovští Bobři si mohli za svůj extraligový víkend do tabulky nejvyšší české softbalové extraligy zaznamenat dalších 8 bodů a celkově jich už mají šestnáct.

     Ani EAGLES Praha Krč ani SLAVIA VŠ SOFTBALL Plzeň na chomutovské BEAVERS nestačili a loňský Mistr České republiky má na kontě šňůru již osmi po sobě jdoucích vítězství.

 

Sestava SC 80 BEAVERS Chomutov:

Jan Přibyl (trenér), Jaroslav Lhoták, Lubomír Vrbenský, Václav Svoboda, Jakub Petřík, Matěj Fridrich, Matěj Abrahám, Jan Řápek, Petr Pěnička, Jan Vlček, Milan Podlaha, Jaroslav Maron, Jiří Nezbeda, Marek Malý, Jakub Vrba a Jaroslav Mikulec.

 

Josef Griml

Samolepa na přilbě našeho Jaryna je výstižná. Co mohl, to stáhnul pro bod tento víkend.

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© Beavers 2013