„B“ – družstvo

Jsme tým složený z veteránů, kteří stále ještě rádi hrají softbal, mladíků, kteří se v něm rozvíjejí a zatím ještě nedostali tolik šancí v extraligovém áčku, hráčů středního věku, kteří většinou na několik let svou softbalovou kariéru přerušili, ale později zjistili, že jim tento sport a parta v něm chybí, žen, jež odrostly mládežnickým kategoriím a nemají v blízkém okolí svou soutěž a nováčků všeho druhu.

Po ukončení oblastní soutěže v roce 2010 pro její nedynamičnost se béčko po hlavě vrhlo do soutěže nazvané Interpohár. Interpohár je dlouhodobá celostátní soutěž skládající se z jednotlivých samostatně bodovaných turnajů. V minulých ročnících jsme hráli (nejenom hlavou, ale i umem) v Plzni (2. místo), Praze (4. a 1. místo), Sedlčanech (1. místo), Lednici (2. místo), Sezimově Ústí (2 x 1. místo), Chomutově (1. místo), Kadani (1. místo) a Českých Budějovicích (2. místo).  I když jsme „jen“ béčko Beavers Chomutov, naše výsledky svědčí o tom, že velmi neradi prohráváme. Ostatně také díky tomu jsme oba poslední ročníky Interpoháru raději vyhráli.

V letošním roce nás čeká opět Interpohár a jeho nové destinace (Merklín, Havlíčkův Brod, Kostelec nad Orlicí). Naším současným problémem je zužující se kádr – mladí snad konečně získají své místo v A mužstvu. Proto vyzýváme každého, kdo má chuť hrát (a samozřejmě vyhrávat), aby rozšířil naše řady. 

 

Vyhledávání

© Beavers 2013