2004

 

9.10.2004


 

CHOMUTOV MÁ DALŠÍ TITUL


        V sobotu 9.10.2004 se uskutečnilo 3. finálové utkání v Softballu mužů mezi domácími Beavers Chomutov a pražským Sokolem Krč. Díky skvělé obraně obou mužstev bylo toto utkání velmi dramatické až do čtvrté směny, kdy Chomutov dosáhl prvního a jediného bodu díky Jaroslavu Mikulcovi, který byl posunut důležitým odpalem Jakuba Vrby. Hostující tým Sokola Krč nebyl schopen odpovědět na tento bod, převážně díky vynikajícímu výkonu domácího nadhazovače Lubomíra Vrbenského.
        Chomutovu se podařilo získat již šestý titul za posledních sedm let, převážně díky skvělému kolektivu v chomutovském týmu.
 

MNOHO ÚSPĚCHŮ I DO DALŠÍCH LET !!!!!!!!!!!!!!! 

©Tuška

2.10. - 3.10.2004


 

CHOMUTOV SI VEDE VE FINÁLE SKVĚLE


        2.10.2004 se na chomutovském softbalovém hřišti uskutečnil první finálový zápas 1.ČLM mezi domácími Beavers a pražským Sokolem Krč.
        Hned v úvodu první směny hráči Sokola Krč zaútočili a dostali se do vedení prvním bodem zápasu. Avšak obrana Chomutova, v čele s nadhazovačem Lubomírem Vrbenským, už nepřipustila žádný další bod. Hráči Chomutova ihned odpověděli povedeným útokem v dohrávce první směny, kde skórovali třemi body hráčů Matušky, Mikulce a Svobody po povedeném odpalu Jaroslava Lhotáka. Pojištění výsledku přinesla směna čtvrtá, kdy skóroval hráč Matuška posunutý odpalem Jana Přibyla.
        3.10.2004 se druhé finálové utkání konalo na hřišti pražského Sokola Krč. Chomutov se ujal vedení v zápase až ve třetí směně, kdy skórovali hráči Matuška a Mikulec po odpalu Jana Přibyla. Další body Chomutov již nepřidal, díky velmi dobré obraně domácího mužstva. Na začátku paté směny přišla pražská odpověď v podobě prvního a posledního bodu domácího Sokola Krč. Chomutovská obrana udržela stav utkání až do konce zápasu a zvítězila těsně 2:1.
         9.10.2004 se bude konat třetí finálové utkání opět na chomutovském softbalovém hřišti na 12.ZŠ na Heyerovského ulici, a doufejme, že Chomutov zvítězí a obhájí další titul mistra v nejvyšší soutěži. Začátek zápasu v 15:00.
 

Všichni jste srdečně zváni k podpoře domácího mužstva. 

©Tuška

25.9.2004


 

CHOMUTOV POSTUPUJE DO FINÁLE


        Dne 25.9.2004 se v Chomutově na hřišti u 12.ZŠ na Heyerovské ulici konal třetí semifinálový zápas mezi domácím Chomutovem a pražským Spektrem.
        Hráči Spektra se bez ostychu pustili do favorita hned v úvodní směně obsadili všechny tři mety. Ovšem ke skórování je chomutovská obrana, v čele s Lubomírem Vrbenským, nepustila. Hráči Chomutova se ujali jednobodového vedení až ve třetí směně díky odpalu Marka Poláka a následným posunem tří dalších hráčů - Jana Vlčka, Jana Přibyla a Jaroslava Lhotáka. Druhý bod přišel v páté směně po bodu Jana Vlčka, který byl posunut na třetí metu odpalem Romana Matušky. Po chybách obrany Spektra, kdy nadhazovač umožnil dvě mety zdarma, Jan Vlček dosáhl bodu.
        Hostující pálkaři nedokázali vzdorovat nadhozu Lubomíra Vrbenského a dobré obraně domácího mužstva.
        V sobotu 2. 10.2004 se koná první finálové kolo na chomutovském softbalovém hřišti od 15-ti hodin mezi domácím Beavers Chomutova a Sokolem Krč Praha.
        Všichni jste srdečně zváni povzbudit domácí hráče za obhajobou dalšího titulu v první softbalové lize.

 

©Tuška

19.9. - 20.9.2004


 

CHOMUTOV ZATÍM V SEMIFINÁLE BEZ PROHRY


        V sobotu 19.9.2004 se na chomutovském softbalovém hřišti hrálo první semifinále mezi místním softbalovým klubem Beavers Chomutov a pražským Spectrem.
        Chomutovští měli dobrý vstup do zápasu, kdy měli obsazené mety, ale obrana Spectra jim nedovolila skórovat. Odpaly a následné body přišly až v druhé polovině zápasu, kdy se o body postarali hráči Matuška, Přibyl, Svoboda a Lhoták, kdy mladý Svoboda odpálil jeden z dalších nechytatelných odpalů až za bariéry.
         Hráči Spectra se pokusili o zvrat až ke konci zápasu, ale chomutovská obrana jim povolila pouhý bod. Zápas skončil výhrou 4:1 pro Chomutov.

        V neděli 20.9.2004 se další zápas hrál na pražském hřišti na Černém Mostě, kde sídlí hráči Spectra.
        Domácí nastoupili na favorita bez ostychu a ihned se jim povedl vedoucí bod zápasu. Chomutovským se podařilo vyrovnat opět po jednom z nechytatelných odpalů Václava Svobody. Tento zápas musel být nastaven tzv. Tie-breakem, kdy chomutovský R.Matuška doběhl pro vítězný bod po odpalu Jana Přibyla. Hráčům Spektra se nepodařilo dosáhnout utkání do vítězného konce a prohráli 2:1.
 

©Tuška

27.6.2004

2 - 0


        V neděli jsme přestříleli Plzeň 13:3, kdy Véna dal další HR a Luboš je moc nepustil na metu. Roman šel házet ve 4 in. a nešlo to jako proti Chemii a dostal 2 body na 1 HR, ale my jsme rozstříleli Kabourka na mraky.
        A teď to přichází: proti Spectru jsme hráli všichni na postech, které jsme léta nehráli, anebo nikdy. Jen Luboš házel. Pulec - catcher, Čabán - 1 meta , Králoš - 2 meta a 3 meta, Vlčák - spojka a 2 meta, Roman - 3 meta a spojka, a vzadu hrál -Venca, Helmut a Ivoš.
        Roman prolomil lehce pálící dny a dal 2x HR a Véna dal pár krásných odpalů.

 

©Tuška

26.6.2004

2 - 0

        Sobota 26. 6. a dvojzápas s Chemií. Neočekávaly se výjimečné výkony, a proto byla také docházka z naší strany ne zrovna ideální, tj. pouhých 11 hráčů. A to nehrálo Bčko a trenér a kouč Tuška dorazil z práce pozdě, začeš ho dočasný trenér a kouč Helmut nenominoval ani na soupisku prvního zápasu. Ovlivňovat první klání mohl Tuška teda jenom slovně z koučovského boxu. Kromě této podbabiny základní sestava žádné větší změny nezaznamenala a hladce Chemii převálcovala 10:0.

        Pro zajímavost připomeňme alespoň dočasný úspěch Milana Campra na pálce (3/3) a krásný okamžik plný přátelství, kdy si Helmut s Čabánem jako běžci dávali při Vlkově luftu dostaveníčko na třetí metě, poklábosili, zasmáli se a doběhli pro další body.
        Druhý zápas probíhal stejně, jen s trenérem a koučem Tuškou na nadhozu a Kubíčkem na chytání. Probíhal stejně až do třetí směny, kdy si Helmut (3) prohodil post s Čabánem (6). Další neotřelý koučovský tah následoval ve čtvrté směně: posty si prohodili Kubíček (2) s Vénou (4) a Jaryn (8) s Pulečkem (5). Jaryn se na třetí metě blýskl hned bezvadným zákrokem: balónek na něj letí - kolínko - patička - longařský poskok - hod jak blázen - aut. Na pálce s novou, béčkovou pálkou se ale moc neblýskal. Podobně jako Helmut, který už se v závěru ani nezdržoval odhazováním pálky a stejně 4-3 aut. V páté směně vystřídal Helmuta (6) na spojce Rosťa (9), na pálce pak Rosťu (6) střídal Lubomír Vrbenský (DP). Zázrak se však nekonal: rána na Benoida a 5-4-3 doubleaut. Samotný závěr utkání při dvou autech a dvou strajcích vyšperkovala ještě tzv. „čínská zeď", kterou chemický pálkař psychicky neunesl a švihl si vysoký outside a ještě pozdě. Výsledek 12:0.
Trenér a kouč Tuška shrnul průběh zápasu takto:
 

        V sobotu jsme hráli doma 2x s Chemií Praha a dvakrát jsme je rozdrtili rozdílem, a to 10 : 0, 12 : 0.
        V prvním zápase stavěl sestavu Helmut, protože já jsem byl v práci, ale naštěstí jsem se dostal na hřiště ve druhé směně, kdy kluci vyhrávali už o 3 body. Nemohl jsem se nasadit, protože mě Helmut nenapsal do line-upu.
        Oba zápasy byly hrány na to, aby se nikdo nezranil, a my jsme věděli, že stejně vyhrajeme, takže se pálilo o sto šest. Kuba Vrba si dal první ligový HR a všichni zahráli super zápasy, kdy Luboš dostal jen jeden odpal a Roman dostal 2 odpaly.
 

©-lak-

19.6.2004

1 - 1

        Hráno v sobotu v Radotíně proti Iuridice a Radotínu. Proti Iuridice nadhazoval Roman a nedovolil jim žadný bod a my jsme v útoku dali 9 bodů. A skončili v 6. směne. Proti Radotínu házel Luboš a dovolil jen 2 hity a stejně jsme prohrali 1:0 na Ivošův eror v zadním poli při obsazené 3. metě a 2 autech.

©Tuška

20.6.2004

2 - 0

 

        Hráno v Plzni proti Krčofelu a domací Plzni. Proti Plzni házel Roman 5 inningů a Luboš dohazoval 2 inningy. Po vystřídání Luboše na nadhoz musel jít Luboš i na pálku - dal hit i bod svým způsobem, že po odpalu došel na 1. metu a následovali další 1metové odpaly, kdy Luboš vždy chůzí došel na další metu a pak i pro bod. Proti Krči házel jen Luboš, a to skvěle. Body dělali jen Pulda a Roman, který dal hit, a Pulda HR vždy udělal body. Na 2 HR jsme vyhráli 4 : 0

©Tuška

1.5.-2.5.2004

2:1 1. nedohrán pro déšt´


        Sobotní prvoligová utkání se ještě nesla v duchu navýsost zdařilého rozjezdu. Nejdříve dopadlo na výbornou již druhé potýkání se s Chemií; výsledek 14:1. „Zápolení" s Iuridikou však muselo být kůli dešti ve druhé směně za stavu 8:0 pro Chomutov ukončeno. Hádejte, kdo kvitoval toto rozhodnutí rozhodčích s povděkem. (Pozn.: náhradní termín zápasu nebyl do uzávěrky znám.)
        V neděli dopoledne na řádně pokropeném hřišti startovala proti chomutovským Slavie Plzeň, která letos jako první (i přes nepříjemný déšť) dokázala Chomutovu vzdorovat. Z pitcherského souboje Vrbenský-Kabourek nakonec vyšel jako vítěz první jmenovaný, a dovedl tak bobry k 6. vítězství sezóny. A málem bych zapomněl: k vítězství 4:0.
        Nejatraktivnější zápas víkendu čekal diváky až v samotném závěru. Utkání s KrčoFelem bylo bohaté na pěkné odpaly, a to na obou stranách (přičtěme to na vrub „Tuškovi" Matuškovi a „Kopýtkovi" Nejedlému). Ty chomutovské však často směřovaly rovně a přímo do rukavic sokolníků, a tak byla k vidění také kopa dvojautů. Na druhou stranu i homeruny byly: o ty chomutovské, hodně daleké se postarali Matuška se Svobodou; homerun soupeře nestojí za řeč. V napínavé poslední, sedmé směně pak za stavu 6:5, první a druhá meta obsazená, bobři neovládli své nervy a nedokázali dotáhnout alespoň jeden vyrovnávací bod. Odveta bude jistě krutá.
 

©-lak-

24.4.-25.4.2004 4:0

4:0

        První klání sezóny dopadlo bobříkům nadočekávání dobře 4:0 na zápasy v obou ligách.

        Sezónu na prkně načínal staronový trenér Roman Matuška a po první nevydařené směně doházel zápas s PV k vítězství 15:4. V druhém sobotním zápase pak bohužel Luboš Vrbenský umožnil Chemii 1 bod, a bobříci si tak vítězstvím 10:1, pokazili fazónu. (jediný zápas, který nevyhráli rozdílem).
         Luboš Vrbenský odházel také první nedělní zápas s Radotínem, lehce 14:3. Teoreticky nabušený KrčoFel pak odhazoval Roman Matuška, také snadno 10:0.
 

Jen tak dál Bobříci.


 

©-lak-


 

Vyhledávání

© Beavers 2013