1997

 

1997Tabulka po základní části 1997 :

 


1. VS Chomutov  22 - 2     46
2. FEL Branko     19 - 5     43
3. Čechie BVB     19 - 5     43
4. Chemie Praha   17 - 7     41
5. Sokol Krč          9 - 15   33
6. Rapid Plzeň        8 - 16   32
7. Meteor Praha     8 - 16   32
8. SK Radotín        3 - 21   27
9. MFF Praha        3 - 21   27

Jarní část roku 1997 ukazuje na jasnou suverenitu Chomutova. Čechii BVB v tomto ročníku poprvé posílili dva novozélandští hráči. Kuriózní vzpomínkou zůstane vyloučení Ivoše Kruťi po souboji s chytačem Čechie Tomášem Buděšínským a následná skrumáž obou týmů na domácí metě.

Semifinále

VS Chomutov - Chemie Praha 3- 0 ( 1:0 , 9:2 , 6-2 )

V prvním utkání se podařilo Chomutovu skórovat zásluhou Jana Vlčka po odpalu Iva Kruťi. Druhé utkání mělo již od začátku jednoznačný průběh ve prospěch favorita, stejně jako třetí zápas.

Finále

První finále v historii chomutovských Bobrů ( to ještě nikdo netušil, že se příštích sedm let finále bez Chomutova neobejde).

VS Chomutov - Čechie BVB 2 - 3 ( 1:5 , 0:1 , 5:1 , 4:2 , 2: 3 )
1. utkání rozhodnuto až v 11.směně.
2. utkání rozhodla první směna.
3. utkání rozhodl Chomutov ve svůj prospěch již v první směně, když skóroval čtyřikrát.
4. utkání pro sebe Chomutov strhl v osmé směně.
5. rozhodující utkání se hrálo 11 směn, mělo vynikající úroveň a bylo pro některé hráče vrcholem kariéry.
 

První finálový zápas se hraje za umělého osvětlení na hřišti Čechie v Karlíně. Čechie vítězí v 11. směně po chybách chomutovské obrany.

Druhý zápas rozhodne odpal Jana Charváta v první směně, jímž stahuje běžce z první mety. Zápas pak pokračuje nudným soubojem perfektních nadhazovačů.

V Chomutově nastupovala proti sobě družstva VS Chomutov a Čechie BVB. Po dvou utkáních byl slav série 2:0 pro pražskou Čechii, které stačilo k titulu jediné vítězství. Chomutovští tak měli před sebou velmi těžký úkol. V sobotním utkání měli hráči Chomutova impozantní nástup, po kterém se ujali hned v 1. směně vedení 4:0 . Svůj náskok pak udrželi do vítězného konce v poměru 5:1.

Nedělní utkání začali opět lépe chomutovští. Vedli 2:0, Čechie však jejich náskok před koncem dotáhla a vynutila si další - 8. směnu. V jejím úvodu však hráči Chomutova dvakrát skórovali a vítězství si již nenechali ujít. Stav série byl tedy vyrovnán a ve 14:00 začalo poslední rozhodující utkání.

Do vedení šli opět chomutovští. J. Mikulec zahrál vydařeně squeeze-play a P. Kolkus skóroval. Vedení 1:0 drželi domácí až do 7. směny . Při jednom autu odpálil Jan Blažek homerun a tím skóre vyrovnal. Bylo nutno utkání prodlužovat o další směny. Novozélandskému hráči Davidu Downovi z Čechie se v neděli příliš pálkařsky nedařilo, ale právě on homerunem zajistil v 9. směně Čechii vedení 2:1. Za Chomutov odpověděl dalším homerunem Roman Matuška a tím nervy drásající zápas opět vyrovnal. Poté ještě obsadil 3. metu po vydařeném odpalu Jan Vlček, ale ke skórování se již nedostal. Desátá směna - 1. tie break - nepřinesla žádný bod. V 11. směně byl posunut Tomáš Chundela po ulití na 3. metu. Tomáš Budešínský dlouhým odpalem, který byl chycen ze vzduchu, umožnil Chundelovi skórovat. Čechie vedla 3:2. Domácí šli dohrávat 11.směnu v útoku. Po ulití byl však na 3 metě vyautován Ivo Kruťa. Chomutov obsadil ještě 1. a 2. metu se dvěma auty. Miroslav Mokrýš pěkně odpálil do pravého pote, kde však Tomáš Chundela krásným zákrokem chytil míč ze vzduchu - 3. aut a bylo rozhodnuto. Kdyby se tento zákrok nepodařil, mohl se patrně po doběhu běžců radovat Chomutov.

Čechie BVB se stala poprvé mistrem České republiky.

Finále mělo vynikající sportovní úroveň, výbornou diváckou kulisu a byla škoda, že vítězit může jen jediné družstvo. Po předvedených výkonech by si mistrovský titul zasloužila obě družstva.

K oporám svých celků patřili nadhazovači: Luboš Vrbenský z Chomutova, Peter Cameron, Stanislav Havel a Jan Charvát z Čechie. Vrbenský byl však osamocen - házel všechna utkání a v závěrečných směnách byla již patrná jeho únava.

Výsledky Svč 1997

1 VS Chomutov B 46

2 SK Oldřichov 45

3 SC Litoměřice 36

4 BSC Liberec 36

5 SD Kadaň 35

6 Scholler Varnsdorf 29

7 Chemopetrol Litvínov 24

V tomto roce byla založena tradice Beavers Open - turnaj pro veřejnost. V prvním ročníku zvítězili Beavers fans. V podzimním turnaji vyhrálo BSC Chomutov pod vedením Václava Červenky.

Vyhledávání

© Beavers 2013