1996

 

1996

V 1.ČSL mužů trochu překvapilo prvenství celku z Chomutova. Kdo však ligu sledoval, potvrdí, že prvenství chomutovských je naprosto zasloužené. Oporou je především nadhazovač Luboš Vrbenský, který je patrně letos naší nadhazovací jedničkou. Družstvo Chomutova tvoří řada velmi mladých hráčů, kteří mají předpoklady dalšího růstu a vyzrávání. Jména Matuška, Řezníček, Kolkus, Roll i další bychom měli za čas vídat i v seniorském národním týmu. Stabilní formu prokázala družstva Čechie BVB i loňského mistra FEL Branko. Sokol Krč trochu trpěl nestabilní formou nadhazovače Emana Bajera, ale přesto si s přehledem zajistil 4. postupové místo. Zápasy play-off budou jistě nesmírně zajímavé a softbalový příznivec se má nač těšit. Semifinálové dvojice tvoří VS Chomutov - Sokol Krč, Čechie BVB - FEL Branko. Chemie Praha převýšila další družstva spodní poloviny. Meteoru chybí především kvalitní nadhoz. Družstvu MFF k překvapivému 7.místu pomohly nadšené výkony. Radotín ani Rapid Plzeň ničím neohromili.

Tabulka po základní části: 1996

1. VS Chomutov      20 - 4  44
2. Čechie BVB         19 - 5  43
3. FEL Branko         19 - 5  43
4. Sokol Krč            16 - 8   40
5. Chemie Praha      13 - 11  37
6. Meteor Praha        8 - 16  32
7. MFF Praha           6 - 18  31
8. SK Radotín           4 - 20  28
9. SKP Rapid Plzeň  3 - 21   27
 

 

Semifinále

VS Chomutov - Sokol Krč 1 - 3 ( 1:0, 2:3 , 2:9 , 0:2 )

 

První zápas rozhodl první pálkař Chomutova Bohuslav Roll, který zajistil jediný bod utkání. Nadhazovači Vrbenský (Chomutov) a Bajer a Řízek (Krč) více nedovolili.

 

Ve druhém utkání se vydařil začátek Chomutovu: po homerunu Romana Matušky vedl 1:0. Krč však následně vyrovnala. V následující směně přidal Chomutov jeden bod. Ústřední postavou Krče byl nadhazovač Jaroslav Řízek, který kromě vynikajícího výkonu na nadhozu vynikl i na pálce a homerunem vyrovnal stav utkání. Stav 2:2 vydržel až do konce 7. směny. V osmé směně Krč s jedním autem obsadila 3. metu Miroslavem Čechem po ulejvce s krádeží. Do bodu však dotlačen nebyl. Sokolu Krč se podařilo skórovat v následující 9. směně. Za stavu 2 auty neudržel druhý metař Chomutova Patrik Kolkus míč odpálený vysoko do vzduchu. Miroslav Duffek se tak dostal na druhou metu a následující pálkař Jan Dlabola jej vydařeným odpálením poslal ke skórování.

 

V domácích zápasech chomutovští nestačili na nadhozy Emanuela Bajera. Naopak nadhozy Luboše Vrbenského nepůsobily problémy hráčům Krče. Ta zaznamenala dvě poměrně snadná vítězství.

 

O třetí místo

 

VS Chomutov - Čechie BVB 2 - 1 ( 2:3, 7: 6, 4: 2 )

 

První zápas vyzněl lépe pro hráče Čechie, když za stavu 2:2 v nastavené osmé směně Jaroslav Lhoták po náročném chycení míče přímo ze vzduchu volil příhoz na obsazenou třetí metu, to už však běžec směřoval k metě domácí.

 

V nedělních zápasech jsme prokázali větší vůli po vítězství a dvakrát zvítězili. Tímto výsledkem jsme obhájili třetí místo z minulého roku.

 

Sestava A Teamu : Kruťa Ivo, Matuška Roman, Roll Bohuslav, Peksa Jiří, Jüngling Petr, Franek Jan, Krtička Miroslav, Mokryš Miroslav, Pelc Zdeňek, Posel Vít, Mesány Radek, Polák Marek, Přibyl Jan, Lhoták Jaroslav, Vrbenský Lubomír, Kolkus Patrik, Chmelík Martin, Řezníček Jan, Vlček Jan, Kopecký Petr, Mikulec Jaroslav, Zdvíhal Jiří, Pecák Karel a Vlk Luboš, manažer: Veber Jan

 

Výsledky SvČ Oblasti 1996

Tabulka:

 

1 SK Oldřichov 23 - 2 48

2 Smog Devils Kadaň 15 - 10 40

3 SC Litoměřice 13 - 12 38

4 SC VS Chomutov B 11 - 14 36

5 BSC Liberec 8 - 17 33

6 Slovan Varnsdorf 5 - 20 30

Vyloučen Chemopetrol Litvínov B za stavu 6 - 15 - 6

Již po třetí v řadě za sebou jasně zvítězili softbalisté z Oldřichova, když většinu soupeřů obdařili dvouciferným bodovým přídělem. Čisté konto na straně porážek Oldřichovu uniklo jen díky ligovým hráčům občasně startujícím v dresu Chomutova B. Již po třetí se budou Oldřichovští pokoušet uspět v kvalifikaci o 2. ČSLM. Pěkné nové hřiště, které bylo v září slavnostně otevřeno, by si vyšší soutěž zasloužilo. Ale hned prvním soupeřem v kvalifikaci je jeden z favoritů: Tempo Praha. Celý kvalifikační turnaj je velice náročný, neboť druhá porážka znamená vyřazení a roční čekání na další postupovou možnost. Družstvo Kadaně, které se do kraje vrátilo z vyšších soutěží, má hráčský kádr složený z úplných nováčků i hráčů, kteří softbal v Kadani zakládali. Ani přestup několika bývalých hráčů Chomutova nepomohl k zamýšlenému cíli - vítězství v přeboru, na to je možno pomýšlet buď po postupu Oldřichova nebo po velkém zlepšení mladých hráčů. SC Litoměřice ve třetím roce své činnosti stále stoupají na softbalovém žebříčku. Škoda že mužstva od střední části tabulky se nezúčastňují žádných turnajů mimo Svč soutěž a tím chybí srovnání v celorepublikovém měřítku. Chomutovské béčko obsadilo až čtvrté místo především díky neustále se měnícímu kádru. Liberecké družstvo předvádí živý softbal se spoustou taktických prvků, zatím však hraje příliš zbrkle a nezvládá koncovky zápasů. Je rozhodně dobře, že se v Liberci po několika letech vytvořilo družstvo věnující se softbalu aktivně. Poslední místo zbylo na stárnoucí družstvo Varnsdorfu. Obecně lze konstatovat, že soutěž v letošním roce měla jasného favorita. Na dalších místech byly sváděny pěkné sportovní boje, kde každý mohl porazit každého.

 

Tento rok se zapsal do podvědomí všech Bobrů a softbalistů vůbec, protože nás čekal nelehký úkol pořádání 7. ročníku PMEZ ještě na hřišti, které bylo ve výstavbě.

Vyhledávání

© Beavers 2013